ProtonMail: klient disponujúci šifrovaním mailovej komunikácie

ZDROJ | Techcrunch

Zabezpečenia nie je nikdy dosť a hlavne v oblasti internetovej komunikácie. ProtonMail neposkytuje len šifrovanie mailových správ, ale aj niečo naviac.

Aplikácia vás po nainštalovaní požiada o vytvorenie účtu s následnou voľbou šifrovania. Štandardné šifrovanie je 2048 bitovým kľúčom alebo extrémne s 4096 bitmi. Konfigurácia nezaberie ani 5 min.

Autori ProtonMail sa snažia dať do povedomia, že aj v bezplatnej verzii nenájdete žiadnu reklamu a teda za každý príspevok budu nesmierne vďačni.

ProtonMail-18 ProtonMail-14

Samotná aplikácia ma podobné rozhranie ako obľúbený Gmail. Nájdete tam prijatú, odoslanú či spam poštu. Nechýba ani možnosť archivovania a používania štítkov.

Autori nezabudli ani na zoznam kontaktov, ktorý je možne ľahko rozšíriť o už aktuálne adresy z Google účtu či pridať úplne nové. Základná bezplatná verzia disponuje len 500 MB pamäťou alebo po zvolení paušálneho programu je k dispozícii kapacita až 20 GB.

ProtonMail-25 ProtonMail-24

Najviac ma potešila funkcia šifrovania správy aj pomocou hesla, bez ktorého si príjemca správu neprečíta. ProtonMail tiež disponuje možnosťou nastavenia exspirácie správy s maximálnou životnosťou takmer 29 dní.

ProtonMail-20 ProtonMail-21

Naopak najväčšou nevýhodou je nemožnosť používania IMAP, SMTP a POP3, čím zamedzili autori prepojenie s už vytvorenou mailovou schránkou. V prípade sprístupnenia tejto funkcie by určite zaznamenali výrazný nárast novovytvorených schránok.

ZDROJ | Google

ProtonMail80%

Veľkosť:
15,0 MB
Platforma:
Android 4.0.3 a novší, iOS 8.0 a novší
Cena:
0,00 €

ProtonMail disponuje užitočnými funkciami avšak zatiaľ bez podpory prepojenia už s existujúcou schránkou.

Komentáre k článku