Project Jacquard – už aj sako dokáže komunikovať cez Bluetooth

ZDROJ | YouTube

Tohotoročná konferencia Google I/O priniesla bližšie informácie aj k projektom, o ktorých sme už dlhšie nepočuli. Jedným z nich je Project Jacquard, ktorý posúva wearables na novú úroveň.

Možno si ešte spomeniete na zopár informácii, ktoré Google priniesol ešte počas minuloročnej I/O. Vtedy to bola zaujímavá myšlienka, ktorá je už dnes k dispozícii vo forme prvých prototypov.

https://www.youtube.com/watch?v=grKHwQIaiaA

Vo vyššie uvedenom videu máte možnosť nahliadnuť do výrobného procesu inteligentného saka známej značky Levi’s. Autori jasne poukazujú na prepojenie tkaniny s technológiou formou klasického dotyku známeho pri používaní smartfónov.

Dotykom rukáva počas bicyklovania je možné jednoducho ovládať telefón vo vrecku prostredníctvom Bluetooth pripojenia. Dotyková časť umožňuje odpovedať na prichádzajúci hovor alebo ho naopak odmietnuť.

Project Jacquard je schopný taktiež spolupráce so známou hudobnou aplikáciou Spotify. Nechýba ani podpora Google máp či fitnes aplikácie Strava. Spoločnosť Google sľubuje aj možnosti pre budúcich developerov vydaním nového API.

Pozrite siNajzaujímavejšie čísla z konferencie Google I/O 2016

Project Jacquard-11
ZDROJ | Google

Aktívna plocha je napájaná malým „gombíkom“, ktorý sa zapojí na dotykový rukáv. Gombík je samozrejme tiež smart a to vďaka zabudovanej LED dióde signalizujúcej spomínaný prichádzajúci hovor. Nabíjanie je realizované cez USB kábel.

Určite sa pýtate, či je možné vôbec takéto sako namočiť alebo dokonca vyprať v práčke. Stačí odpojiť technologickú časť a bez starosti pustiť práčku.

Čo by to však bol za smart projekt bez špecializovanej aplikácie? Tá disponuje nastaveniami aktuálne ôsmich rozličných gest slúžiacich na ovládanie všetkých podporovaných aplikácií.

Pozrite siGoogle využíva zákaznícky procesor s umelou inteligenciou

Project Jacquard-13
ZDROJ | Google

Tu sa otvára otázka, či technológie v takejto miere už nebudú obmedzovať sociálnu stránku života jednotlivca.

Avšak už o rok o takomto čase možno budete nosiť štýlové a pritom na prvý dojem ničím výnimočné sako. Očakáva sa cena o niečo vyššia v porovnaní s obyčajnými modelmi, ktoré kúpite za približne 139 až 160 eur.

https://youtu.be/yJ-lcdMfziw

ZdrojGoogle

Komentáre k článku