Project Field od Sony chce oživiť kartové hry

ZDROJ | SonyProject Field

Na našom trhu nájdete širokú ponuku Amiibo a Skylanders figúrok či setov, pre ktoré sú vyvíjané aj špecializované konzolové hry. Sony sa chce svojím novým projektom Project Field zamerať na kartové hry, ktoré prenesie do digitálneho sveta.

Spoločnosť predstavila dedikované „inteligentné podložky“, ktoré sa spárujú s používaným smartfónom alebo tabletom, vďaka ktorému budú môcť hráči vidieť digitálnu verziu predtým klasickej kartovej hry.

Ako vhodný príklad sa javí populárna hra Hearthstone alebo Pokémon Trading Card Game, ale vo fyzickej podobe.

Systém spočíva na identifikovaní položenej karty na podložku prostredníctvom NFC a následne podložka pošle konkrétnu pozíciu karty na spárovaný telefón alebo tablet cez bezdrôtovú technológiu Bluetooth.

Pozrite siPlayStation Experience 2016 – predčasné Vianoce od Sony

Project Field
ZDROJ | Sony

V okamihu ako je karta zaznamená, systém dokáže rozoznať presunutie karty na iné miesto či jej následné použitie v hre.

Zaujímavosťou je, že všetky dodané karty budú writable a readable, teda dáta budú môcť byť prepísané, čím hráči získajú možnosť rastu (zvyšovania levelu svojej virtuálnej postavy).

Sony spoločne s predstavením Project Field prinieslo informáciu o ďalších naplánovaných projektoch v danej oblasti. Prvá hra na novej platforme bude podobná titulu Yo-kai Watch, populárna Level-5 RPG (Role Playing Game).

Pozrite siInstant Games – hrajte sa aj vo Facebook Messengeri

Project Field
ZDROJ | Sony

Japonský trh však podobný nápad už pozná. Hry Sengoku Taisen, Kantai Collection a ďalšie japonské arkádové hry boli prepojené na videohry.

Prvými majiteľmi budú výhradne Japonci alebo tí, ktorí budu ochotní ísť do ďalekej krajiny a novinku si kúpiť. Môžeme však predpokladať, že Sony obohatí o svoj projekt aj ďalšie trhy. Pravdepodobne v dôsledku dominancie spomínaných značiek Skylanders a Amiibo, pre ktoré nebude zanedbateľným konkurentom.

ZdrojEngadget

Komentáre k článku