Intel Project Alloy sú prvé VR okuliare bez káblov!

Intel’s Craig Raymond displays the Project Alloy virtual reality headset during the Day 1 keynote at the 2016 Intel Developer Forum in San Francisco on Tuesday, Aug. 16, 2016. Intel CEO Brian Krzanich’s keynote presentation offered perspective on the unique role Intel will play as the boundaries of computing continue to expand. (Credit: Intel Corporation)ZDROJ | Intel

Virtuálna realita tento rok vládne tech svetu. Po Oculus Rift, Playstation VR, Samsung Gear VR, HTC Vive a Google Cardboard prichádza aj Intel so svojim vlastným VR zariadením. Privítajte Project Alloy.

Na Intel Developer Forum, ktoré sa odohrávalo tento týždeň v San Franciscu, bol predstavený Project Alloy, nový VR produkt od svetoznámeho výrobcu procesorov a čipov.

project-alloy-2-2x1
ZDROJ | Intel

Project Alloy je All-in-One VR zariadenie, ktoré bude poháňané technológiou RealSense od Intelu.

Pozrite siOculus Rift prichádza do Európy!

Intel sľubuje pohodlný zážitok bez káblov, keďže počítač bude umiestnený v okuliaroch. VR bude navyše disponovať detekciou kolízií, takže sa môžete s Alloy voľne pohybovať v priestore.

Kamery umiestnené na kamere vám dokonca ukážu osoby, alebo prekážky, ktoré vám stoja v ceste.

Na ovládanie majú slúžiť ruky, s ktorými vraj budete môcť kontrolovať virtuálne objekty. K headsetu nebudete potrebovať žiadne prídavné kamery, počítače ani senzory.

Project alloy
ZDROJ | Intel

Kábel, ktorý je na fotke je určený len na prenos obrazu na veľkú plochu, v skutočnosti tam nebude ani ten. Intel ponúkne otvorený systém pre vývojárov v roku 2017.

Pozrite siVirtuálna realita umožňuje nahliadnuť do sveta buniek

https://www.youtube.com/watch?v=phUg9yijqPs

 

ZdrojIntel

Komentáre k článku