PRODUKT MESIACA | LG G7 ThinQ – Inovatívna AI CAM s umelou inteligenciou

V našej rubrike PRODUKT MESIACA na TECHBOX.sk sa počas septembra pozrieme na LG G7 ThinQ, ktorý v sebe okrem iného ukrýva duálny fotoaparát s inovatívnou umelou inteligenciou AI CAM. Čo všetko vlastne dokáže a aké sú jej výhody?

LG G7 ThinQ disponuje duálnym fotoaparátom, ktorý tvorí zostava dvoch 16-megapixelových snímačov s klasickým a tiež širokouhlým záberom. Takzvaný Super Wide Angle snímač dokáže zachytiť až 107-stupňový záber. Pri fotografovaní vám vďaka tomu neujde žiaden detail a celú scenériu pred sebou môžete zachytiť do posledného detailu vo vysokom rozlíšení.

Spoľahnúť sa môžete aj na predný 8-megapixelový fotoaparát s clonou f/1,9, ktorý zachytáva jasnejšie a prirodzenejšie selfie fotografie, než jeho predchodcovia. Aj v tomto prípade ide o širokouhlú šošovku, vďaka ktorej na selfie fotografiách bez problémov zachytíte aj okolitú krajinu, rodinu alebo priateľov. Pre krajšie profilové fotografie je k dispozícii aj režim Portrét, ktorý automaticky rozostrí pozadie, čím zvýrazní fotografovanú osobu alebo predmet.

Vyššie spomínaný hardvér dopĺňa umelá inteligencia AI CAM, ktorú tvorí až 19 režimov fotografovania. Tieto inteligentné režimy spočívajú v automatickom rozpoznávaní scény, pre ktoré fotoaparát automaticky vyberie tie najideálnejšie nastavenia. Nemusíte si teda lámať hlavu s komplikovaným nastavovaním fotoaparátu, o všetko sa postará umelá inteligencia. Funguje to jednoducho, ak fotíte jedlo, smartfón ho rozozná a nastaví fotoaparát tak, aby fotografia bola čo najkvalitnejšia. Na fotografii nižšie vidíte, ako fotoaparát automaticky detekoval nápoje.

LG G7 ThinQ exceluje aj v zlých svetelných podmienkach a to vďaka superjasnému fotoaparátu a spomínanej umelej inteligencii, ktorá dokáže rozpoznať príliš tmavé prostredie a na základe toho automaticky zvýši jas záberu.

V situáciách, kde nemáte pod kontrolou osvetlenie priestoru, vás tak vždy zachráni AI CAM a umožní vám zachytiť všetky dôležité momenty vo vašom živote, bez ohľadu na svetelné podmienky.

ZDROJ | LG

Pre ozvláštenie fotografií sú tiež k dispozícii ďalšie režimy, ako napríklad režim živej fotografie (Live Photo), kedy fotoaparát zachytí jednu sekundu pred a jednu sekundu po stlačení spúšte. Pre ešte veselšie zábery perfektne poslúži funkcia Stickers, ktorá na rozpoznané tváre umiestni smiešne filtre a masky.

ZDROJ | LG

Ak sa vám nový smartfón páči a chcete svoje fotografie skrášliť pomocou AI CAM aj vy, LG G7 ThinQ si môžete výhodne zakúpiť v predajniach a v e-shope operátora Orange.

Na príprave článku sme spolupracovali s partnerom LG Electronics.

 

ZdrojLG

Komentáre k článku