PRODUKT MESIACA | LG G7 ThinQ – Boombox a DTS:X ulahodia vašim ušiam

Rubrika PRODUKT MESIACA na TECHBOX.sk pokračuje a s ňou aj pohľad na funkciami nabitý smartfón LG G7 ThinQ. Pozornosť tentokrát upriamime na jeho zvukové kvality, ktoré zabezpečuje reproduktor Boombox, technológia DTS:X a tiež vstavaný prevodník Hi-Fi Quad DAC.

Pri čoraz tenších telách smartfónov sme si už zvykli na kompromisy, no LG G7 ThinQ dokazuje, že sa to dá aj inak. Do tela s hrúbkou len 7,9 milimetrov sa zmestil bezkonkurenčný reproduktor Boombox, ktorý využíva samotné telo smartfónu ako rezonančnú komoru. Výsledok? Priestorový a skutočne hlasný zvuk, ktorý dosahuje v porovnaní s bežnými smartfónmi až dvojnásobne silnejšie basy.

Pozrite siLG G7 ThinQ – dokonalá vlajková loď, ktorej môžete vytknúť iba cenu

ZDROJ | LG

O kvalitné ozvučenie priestoru sa postará LG G7 ThinQ aj pri položení na drevený alebo kovový povrch, čím vo viacerých situáciách odpadá nutnosť používania externého reproduktoru. Zo skúseností v redakcii môžeme potvrdiť, že kvalita zvukového výstupu je veľkým prekvapením.

K zvukovému zážitku sa navyše vďaka funkcii Boombox Show môže pridať aj vizuálny sprievod a to použitím vstavaného svetla, ktoré bliká do rytmu prehrávanej hudby.

Tu však zvukové schopnosti tohto smartfónu nekončia. Po pripojení slúchadiel vás do multimediálneho obsahu vtiahne virtuálny 3D zvuk, ktorý vytvára technológia DTS:X. Táto technológia bola pôvodne vyvinutá pre domáce kiná, no s LG G7 ThinQ ju môžete mať neustále so sebou aj na cestách.

ZDROJ | LG

Akýkoľvek obsah si tak môžete užívať až s 7.1-kanálovým zvukom a po pripojení vysokoimpedančných slúchadiel do 3,5-milimetrového slúchadlového portu sa naplno prejaví aj digitálny prevodník Hi-Fi Quad DAC.

Jeho úlohou je sprostredkovanie čo najčistejšieho zvuku, ktorý sa kvalitou a hlasitosťou približuje k originálnemu zdroju hudby. A áno, správne ste zaregistroali, že 3,5 mm audio konektor nechýba. V balení novinky sú dokonca kvalitné štupľové slúchadlá.

Vlastnosti zvuku si navyše môžete jednoducho upravovať pomocou vstavaného ekvalizéru, ktorý ponúka manuálne nastavenia, ale aj predvolené profily a digitálne filtre, vďaka ktorým zmeníte charakter zvuku podľa vašich predstáv v priebehu niekoľkých sekúnd.

Pozrite siPRODUKT MESIACA | LG G7 ThinQ – Inovatívna AI CAM s umelou inteligenciou

Dôraz na kvalitu zvuku platí aj v opačnom prípade, kedy LG G7 ThinQ dokáže zachytiť a rozpoznať hlas na veľkú vzdialenosť a to aj v hlučných miestnostiach, v aute alebo na miestach, kde hrá hlasná hudba.

ZDROJ | LG

Ak vás nový smartfón svojimi schopnosťami zaujal a jeho zvukové kvality chcete zažiť aj vy, LG G7 ThinQ si môžete výhodne zakúpiť v predajniach a v e-shope operátora Orange.

Na príprave článku sme spolupracovali s partnerom LG Electronics.

ZdrojLG

Komentáre k článku