PRODUKT MESIACA | LG G7 ThinQ – Boombox a DTS:X ulahodia vašim ušiam

Rubrika PRODUKT MESIACA na TECHBOX.sk pokračuje a s ňou aj pohľad na funkciami nabitý smartfón LG G7 ThinQ. Pozornosť tentokrát upriamime na jeho zvukové kvality, ktoré zabezpečuje reproduktor Boombox, technológia DTS:X a tiež vstavaný prevodník Hi-Fi Quad DAC.

Pri čoraz tenších telách smartfónov sme si už zvykli na kompromisy, no LG G7 ThinQ dokazuje, že sa to dá aj inak. Do tela s hrúbkou len 7,9 milimetrov sa zmestil bezkonkurenčný reproduktor Boombox, ktorý využíva samotné telo smartfónu ako rezonančnú komoru. Výsledok? Priestorový a skutočne hlasný zvuk, ktorý dosahuje v porovnaní s bežnými smartfónmi až dvojnásobne silnejšie basy.

Pozrite siLG G7 ThinQ – dokonalá vlajková loď, ktorej môžete vytknúť iba cenu

ZDROJ | LG

O kvalitné ozvučenie priestoru sa postará LG G7 ThinQ aj pri položení na drevený alebo kovový povrch, čím vo viacerých situáciách odpadá nutnosť používania externého reproduktoru. Zo skúseností v redakcii môžeme potvrdiť, že kvalita zvukového výstupu je veľkým prekvapením.

K zvukovému zážitku sa navyše vďaka funkcii Boombox Show môže pridať aj vizuálny sprievod a to použitím vstavaného svetla, ktoré bliká do rytmu prehrávanej hudby.

https://youtu.be/5scqscYmGiw

Tu však zvukové schopnosti tohto smartfónu nekončia. Po pripojení slúchadiel vás do multimediálneho obsahu vtiahne virtuálny 3D zvuk, ktorý vytvára technológia DTS:X. Táto technológia bola pôvodne vyvinutá pre domáce kiná, no s LG G7 ThinQ ju môžete mať neustále so sebou aj na cestách.

ZDROJ | LG

Akýkoľvek obsah si tak môžete užívať až s 7.1-kanálovým zvukom a po pripojení vysokoimpedančných slúchadiel do 3,5-milimetrového slúchadlového portu sa naplno prejaví aj digitálny prevodník Hi-Fi Quad DAC.

Jeho úlohou je sprostredkovanie čo najčistejšieho zvuku, ktorý sa kvalitou a hlasitosťou približuje k originálnemu zdroju hudby. A áno, správne ste zaregistroali, že 3,5 mm audio konektor nechýba. V balení novinky sú dokonca kvalitné štupľové slúchadlá.

Vlastnosti zvuku si navyše môžete jednoducho upravovať pomocou vstavaného ekvalizéru, ktorý ponúka manuálne nastavenia, ale aj predvolené profily a digitálne filtre, vďaka ktorým zmeníte charakter zvuku podľa vašich predstáv v priebehu niekoľkých sekúnd.

Pozrite siPRODUKT MESIACA | LG G7 ThinQ – Inovatívna AI CAM s umelou inteligenciou

Dôraz na kvalitu zvuku platí aj v opačnom prípade, kedy LG G7 ThinQ dokáže zachytiť a rozpoznať hlas na veľkú vzdialenosť a to aj v hlučných miestnostiach, v aute alebo na miestach, kde hrá hlasná hudba.

ZDROJ | LG

Ak vás nový smartfón svojimi schopnosťami zaujal a jeho zvukové kvality chcete zažiť aj vy, LG G7 ThinQ si môžete výhodne zakúpiť v predajniach a v e-shope operátora Orange.

Na príprave článku sme spolupracovali s partnerom LG Electronics.

ZdrojLG

Komentáre k článku