Procesor Samsung Exynos 9810 zrejme prinesie pokročilé skenovanie tváre

ZDROJ | Samsung

Samsung svoj nový procesor Exynos 9810 predstavil už v novembri minulého roka, teraz sa však dostávame k ďalším podrobnostiam. Procesor, ktorý by mal poháňať Samsung Galaxy S9, zrejme ponúkne pokročilé skenovanie tváre.

Samsung pri výrobe Exynos 9810 využíva 10nm výrobný proces, čím dosiahol dvojnásobné zvýšenie výkonu na jedno jadro a 40-percentný nárast výkonu pri použití viacerých jadier. Osem-jadrový procesor je teda schopný bežať na frekvencii 2,9 GHz.

Exynos 9810 má vynikať najmä vo výpočtoch pre umelú inteligenciu a v spracovaní multimédií. Výrazné zrýchlenie by malo nastať najmä v rozpoznávaní objektov na fotografiách pomocou hĺbkového učenia. Čo je ale zaujímavou poznámkou v oznámení Samsungu, Exynos 9810 prinesie pokročilé 3D skenovanie tváre, čo sa nápadne podobá na technológiu Face ID, ktorú Apple využíva v iPhone X.

ZDROJ | Samsung

Pokrok v spracovávaní obrazu má tiež priniesť vylepšený portrétový režim pri fotografiách a lepšiu stabilizáciu obrazu, aj pri UHD rozlíšení. Procesor bude pripravený na natáčanie v UHD rozlíšení pri 120 snímkach za sekundu. S podporou 10-bit HEVC a VP9 dokáže procesor spracovať 1 024 rôznych tónov pre každú primárnu farbu. To znamená 1,07 miliárd rôznych farieb, ktoré dokáže procesor zobraziť.

Pozrite siSamsung si dal patentovať skladací displej

Exynos 9810 má tiež obsahovať samostatnú výpočtovú jednotku, ktorá je navrhnutá špeciálne na bezpečnú úschovu tvárí a odtlačkov prstov. Ako bolo avízované už v novembri, o pripojenie sa bude starať 1,2-gigabitový LTE modem Cat.18 6CA, ktorý podporuje 4×4 MIMO (Multiple-Input, Multiple-Output).

Procesor je aktuálne v masovej výrobe a v praxi ho zrejme uvidíme po predstavení smartfónu Samsung Galaxy S9, k čomu by mohlo dôjsť na výstave Mobile World Congress 2018, ktorá sa bude konať v Barcelone od 26. februára do 1. marca.

ZdrojSamsung

Komentáre k článku