Pro-Ject Juke Box S2 – štýlový prírastok do rodiny all-in-one gramofónov

ZDROJ | Pro-Ject

Rakúsky výrobca kvalitných gramofónov Pro-Ject ohlásil nový all-in-one gramofón so zabudovanými reproduktormi Juke Box S2. Poteší však audiofilov?

Milovníci vinylových platní a gramofónov si potrpia na kvalitný zvuk. Platí nepísané pravidlo, že čím menej častí a funkcií gramofón má, tým lepšie, keďže dokáže prehrať lepší analógový zvuk.

Práve rakúska značka Pro-Ject je známa tým, že ich gramofóny dostanete bez reproduktorov, zosilňovača a pred-zosilňovača. Aj preto je prekvapením, že sa táto značka rozhodla prísť s all-in-one gramofónom, ktoré sú skôr charakteristické nižšou kvalitou.

Napriek tomu sľubuje firma Pro-Ject kvalitný audiofilský zážitok. Juke Box S2 sa môže pochváliť elegantným dreveným dizajnom, ktorému tróni akrilový tanier. Ten je poháňaný cez remienok ako všetky gramofóny značky Pro-Ject.

ZDROJ | Pro-Ject

Pozrite siPro-Ject Debut III S Audiophile – nádherný gramofón za rozumnú cenu

Čo sa týka samotného dreva, Pro-Ject ponúka materiály ako orech či eukalyptus. Ako vyplýva z popisu, all-in-one gramofón disponuje pred-zosilňovačom a tiež zosilňovačom. Jedine, čo ku gramofónu nedostanete, sú reproduktory.

Napriek tomu, že používatelia môžu gramofónu vytýkať príliš veľa funkcií, firma Pro-Ject sa chce pravdepodobne týmto kúskom priblížiť aj novým fanúšikom vinylu a tak okrem bežnej funkcie prehrávania platní, ponúka aj zabudovaný Bluetooth na pripojenie vášho smartfónu s hudbou.

Poteší, že na zadnej strane gramofónu nájdete ešte jeden analógový vstup, ktorý z gramofónu vytvorí jednoducho zosilňovač. Okrem toho poteší aj diaľkové ovládanie či dokonca digitálny displej, ktorý nájdete na tele gramofónu.

ZDROJ | Pro-Ject

Pozrite siAudio-Technica AT-LP5 – Gramofóny sú opäť v móde!

Pre možných záujemcov, gramofón Pro-Ject Juke Box S2 sa predáva za koncovú cenu 799,00 €, čo je pri počte funkcií a použitých materiálov relatívne prijateľná cena. V cene je zarátaná aj 25A prenoska. Gramofón je ideálnou voľbou pre ľudí, ktorí si chcú jednoducho kúpiť gramofón so všetkým potrebným a okrem zapojenia do reproduktorov nechcú nič riešiť.

Na druhej strane, ak ste ochotní oželieť Bluetooth či akrilový tanier, odporúčame sa poobzerať po lacnejších kúskoch či už od firmy Rega, Audio-Technica alebo od samotnej firmy Pro-Ject, ktorá ponúka lacnejší gramofón s ultra-ľahkým karbónovým ramenom za cenu, ktorá je o pár stoviek eur nižšia ako za tento all-in-one kúsok.

ZdrojPro-Ject

Komentáre k článku