Pro-Ject Debut III S Audiophile – nádherný gramofón za rozumnú cenu

ZDROJ | Pro-Ject

Rakúska firma Pro-Ject Audio Systems ponúka už viac ako 25 rokov kvalitné gramofóny v minimalistickom dizajne. Najnovšie predstavila zaujímavý kúsok Pro-Ject Debut III S Audiophile.

https://www.youtube.com/watch?v=r5dmy4dL5NU

Pro-Ject prekvapil viacerými novinkami pri svojom novom gramofóne zo série Debut – okrem ramena v tvare S, ktorý bol dovtedy devízou drahších gramofónov od Pro-Ject, disponuje gramofón novou prenoskou a tiež novým logom spoločnosti.

ZDROJ | Pro-Ject

Pozrite siNové gramofóny od Technics začínajú na cene 10 000 dolárov

Ak ste o firme Pro-Ject do teraz ešte nepočuli, spomenieme, že v minulom roku otvorili svoju továreň aj v Českej republike v meste Litovel a že ponúkajú štýlové gramofóny poháňané remeňom a nie priamo. Ich devízou je práve malý počet mechanických častí, ktorý zabezpečuje perfektný zvuk bez vibrácií.

Na druhej strane, ako už je u gramofónoch Pri-Ject zvykom, pri kúpe sa pripravte na manuálne časti – to znamená, že pri zmene rýchlosti musíte dvihnúť tanier a ručne presunúť remienok pohonu. Proces vyrovnania prenosky tiež nie je úplne ideálny, keďže musíte nainštalovať protizávažie a nakonfigurovať ho.

ZDROJ | Pro-Ject

Pozrite siAudio-Technica AT-LP5 – Gramofóny sú opäť v móde!

Pro-Ject Debut III S Audiophile okrem ramena v tvare S disponuje exkluzívnou prenoskou Ortofon Pick-IT 25 A v novom dizajne. Gramofón disponuje dvomi rýchlosťami – 33 a 45 RPM.

Oceľový tanier pokrytý mosadzou so špeciálnou podložkou felt mat by sa mal postarať o kvalitné počúvanie vašich elpéčiek. Hmotnosť gramofónu je 5 kilogramov a hlavnú časť konštrukcie tvorí hliník.

Ak vás gramofón zaujal, kúpiť sa dá už teraz za 325 libier, čo je za takýto gramofón primeraná cena. Po prepočítaní na eurá vychádza novinka približne na 370 eur. Pro-Ject Debut III S Audiophile je dostupný v dvoch farebných spracovaniach – bielom a čiernom. Čo na novinku poviete?

ZdrojHenley Audio

Komentáre k článku