Privítajte nového kráľa herných monitorov, Samsung Odyssey Neo G9

ZDROJ | Samsung

Spoločnosť Samsung opäť prekvapila. Predstavila novú verziu svojho zakriveného herného monitora. Nesie názov Samsung Odyssey Neo G9 a je vybavený mini-LED technológiou.

Pozrite siHerný monitor Samsung Odyssey G9 ohromuje uhlopriečkou aj zakrivením

Novinkou je Quantum mini-LED technológia

Nová verzia herného monitora s prívlastkom „NEO“ sa líši od predošlej generácie hlavne použitou technológiou displeja. Spoločnosť Samsung tu nasadila technológiu mini-LED, ktorá má zabezpečiť vysoký kontrast a lepšie zobrazenie čiernej farby. Netreba si ale mini-LED mýliť s technológiou micro LED.

ZDROJ | Samsung

Použitá mini-LED technológia je zhodná s tou, ktorú spoločnosť použila do svojich najnovších Smart TV zo série Samsung NEO QLED. Monitor sa pýši aj vysokým jasom až 2 000 nitov a k celkovej kvalite zobrazenia dopomôže aj podpora HDR 10+. Odozva monitora je iba 1 ms a kontrastný pomer je 1 000 000:1.

Pozrite siSamsung prichádza s Mini LED TV v novej sérii Neo QLED

Zakrivených 49 palcov

Samsung Odyssey Neo G9 má uhlopriečku 49 palcov, na ktorej sa rozprestiera natiahnuté QHD rozlíšenie (5 120 x 1 440 pixelov). Pomer strán je 32:9. Hráčov poteší vysoká obnovovacia frekvencia až 240 Hz, ktorá zabezpečí čo najplynulejšie hranie. Nechýba podpora technológií AMD FreeSync Premium Pro a G-Sync od spoločnosti NVIDIA.

ZDROJ | Samsung

 

Čo sa týka konektorovej výbavy, nájdeme tu dva HDMI porty štandardu 2.1, DisplayPort, dvojicu USB 3.0 slúžiacich na pripojenie rôznych periférií a 3,5-milimetrový konektor na zapojenie slúchadiel.

Samsung Odyssey Neo G9 sa bude dať predobjednať už 29. júla 2021. Jeho cena bude 2 500 dolárov. Tento monitor cieli na úzku skupinu hráčov, ktorí chcú mať čo najlepší zážitok aj bez použitia virtuálnej reality (VR). Profesionáli, ktorí strihajú videá a tvoria grafiky sa zrejme poobzerajú inde.

ZDROJ | Samsung

ZdrojSamsung

Komentáre k článku