Privítajte nového člena moto rodiny. g60s zaujme extrémne rýchlym nabíjaním

ZDROJ | Motorola

Motorola nedávno uviedla na trh trojicu modelov zo série edge 20. Rad smartfónov s označením moto g sa rozrastá o ďalšieho člena. Spoločnosť Motorola oznámila nový model moto g60s. Zaujme rýchlym nabíjaním a cenovkou pod 250 eur.

Pozrite siMotorola predstavuje novú vlajkovú sériu edge 20, začína už na 349 eurách

Dizajnom je to typické moto

Smartfón by ste si nezamenili s nijakou inou značkou. Badateľné sú typické črty rodiny moto. Smartfón má rozmery 169,61 x 75,88 x 9,6 mm pri hmotnosti 212 gramov. Zaujímavým prvkom je aj dedikované tlačidlo na vyvolanie Google Asistenta. Nachádza sa na pravej strane. Pod ním nájdeme dvoj tlačidlo ovládania hlasitosti a tlačidlo uzamknutia.

ZDROJ | Motorola

Zadný kryt je spracovaný z plastu. To je ale v tejto cenovej kategórii bežným javom. Motorola opäť nezabudla aspoň na certifikáciu IP52, ktorá ochráni smartfón pred striekajúcou vodou. Na podvodné fotenie to ale nie je.

Procesor strednej triedy

Srdcom smartfónu moto g60s je procesor z dielne spoločnosti MediaTek, konkrétne model Helio G95. Ide o procesor strednej triedy vyrobený staršou 12-nanometrovou technológiou. Sekunduje mu 6 GB operačnej pamäte RAM a 128-gigabajtový úložný priestor rozšíriteľný o MicroSD karty až do kapacity 1 TB.

Výrobca nasadil 6,8-palcový IPS displej so 120-hertzovou obnovovacou frekvenciou a rozlíšením Full HD (2 460 x 1 080 pixelov). Údajne má o 25 % vyšší maximálny jas ako predošlá generácia. V malom priestrele sa nachádza 16-megapixelová selfie kamera.

ZDROJ | Motorola

Typický je aj zadný modul fotoaparátu, ktorý obsahuje celkovo 4 snímače. Ten hlavný má rozlíšenie 64 MPx, dopĺňa ho 8-megapixelový ultra širokouhlý snímač so 118-stupňovým uhlom záberu. Je tu k dispozícii ešte 5-megapixelový snímač určený na zhotovovanie makro snímok a 2-megapixelový snímač na rozostrenie pozadia v režime portrét.

Smartfón podporuje snímač odtlačkov prstov, Bluetooth 5.0, NFC, GPS a nezabudlo sa ani na 3,5-milimetrový audio jack. Silikónové puzdro sa bude nachádzať priamo v balení.

Rýchle nabíjanie

Batéria má nadpriemernú kapacitu 5 000 mAh, čo zabezpečí viac ako jeden deň naozaj aktívneho používania. Čo poteší ešte viac, je nová technológia nabíjania označovaná ako TurboPower 50. Ide o 50-wattové rýchlo nabíjanie, ktoré podľa Motoroly zabezpečí smartfónu 12 hodín energie iba za 12 minút nabíjania. Predpokladáme, že tých 12 hodín bude iba v pohotovostnom režime. Čas určený na plné nabitie smartfónu výrobca neuvádza.

ZDROJ | Motorola

Operačným systémom je Android 11 s nadstavbou My UX, ktorá je nám všetkým dobre známa. Vyznačuje sa prakticky čistým Androidom s pár vychytávkami v podobe moto Gest a moto Akcií.

Cena a dostupnosť

Smartón Motorola moto g60s bude dostupný v druhej polovici septembra vo farbách Ink Blue a Iced Mint. Cena je stanovená na príjemných 249 eur. Tento smartfón môže v strednej triede zamiešať karty.

ZdrojTlačová správa

Komentáre k článku