Privátna fólia môže zabrániť zvedavcom nakukovať vám do súkromia

ZDROJ | 3M

Visual hacking je pojem, ktorý pomenováva nazeranie cudzích ľudí do vášho displeja. Nejde len o to, že vám môže niekto takýmto štýlom čítať správy na Facebooku. Takto vám môžu byť ukradnuté citlivé údaje alebo heslá. Riešením môže byť privátny filter.

https://www.youtube.com/watch?v=MPwUU6F4pTw

Podľa prieskumu Ponemonského inštitútu si až 87% respondentov niekedy všimlo, že niekto sleduje ich obrazovku pri práci na verejnosti. Pritom údajne stačí len 15 minút takéhoto sledovania aby došlo k úniku citlivých informácií. Takéto situácie sa stávajú pri práci na verejnosti ale aj na pracovisku.

Pozrite siZNAČKY | Nintendo – herný gigant z Japonska zabáva už 127 rokov

V pokuse mal utajený vizuálny hacker za úlohu získať čo najviac citlivých informácií sledovaním obrazoviek na pracovisku. V 68% prípadov tohto útočníka nikto nespozoroval a až v 91% bol hacker úspešný a získal citlivé informácie. Až 27% získaných informácií sa týkalo prihlasovacích údajov, finančných informácií či dôverných dokumentov.

https://youtu.be/I_cX9dqzE0Q

Výsledkom tohto pokusu bolo vytvorenie privátneho filtru spoločnosťou 3M. Táto fólia po nalepení na obrazovku notebooku, tabletu či telefónu obmedzuje zorný uhol obrazovky a blokuje tak neželané pohľady z oboch bokov. Už v uhle 30 stupňov začína obrazovka černieť a jej obsah je nečitateľný.

https://youtu.be/KYZq1PA5a_s

Druhou možnosťou je takzvaný zlatý filter, ktorý necháva obrazovku o 14% zreteľnejšiu. Oba filtre sú však dostatočne priehľadné z priameho uhlu, aby nijako neovplyvňovali pohodlnosť práce. V predaji sú rôzne veľkosti pre rôzne zariadenia, od veľkých monitorov, cez tablety až po smartfóny. My si účinnosť týchto filtrov overíme a zhodnotíme v samostatnej recenzii.

https://youtu.be/wvGFBrs0JPk

Zdroj3M - Tlačová správa

Komentáre k článku