Prisma ponúka svoju technológiu pre úpravu fotiek na predaj

ZDROJ | Prisma

Prisma Labs, ruská spoločnosť stojaca za populárnou aplikáciou Prisma, ponúka svoju umelú inteligenciu na upravovanie fotografií iným firmám. Pôvodnú aplikáciu Prisma však neopustia.

ZDROJ | Prisma

Prisma Labs chce iným spoločnostiam ponúknuť pomoc pri tvorení aplikácií, ktoré využívajú strojové videnie. Pomocou nástrojov z dielne Prisma Labs budú môcť spoločnosti do svojich aplikácií ľahko implementovať funkcie ako je napríklad oddeľovanie objektu od pozadia či rozpoznávanie tvárí, objektov alebo prostredia.

Pozrite siPrisma ponúka svoju technológiu pre úpravu fotiek na predaj

Alexey Moiseenkov, generálny riaditeľ spoločnosti Prisma Labs, vidí v obchodovaní so strojovým videním budúcnosť. Podľa neho by mali viaceré spoločnosti preskúmať túto oblasť. Odvoláva sa na Google, ktorý v posledných rokoch investoval do strojového videnia nemalé čiastky.

Spoločnosť chce aplikáciu Prisma využiť ako výkladnú skriňu ich najnovších technológií. Okrem toho spustili aj web prismalabs.ai, kde spoločnosť prezentuje schopnosti hĺbkového učenia.

Moiseenkov sa netají tým, že minulý rok navštívil centrálu Facebooku. V tom čase sa špekulovalo, že by Facebook mohol Prisma Labs odkúpiť. Spolupráca týchto dvoch spoločností sa prejavila aj navonok, keď v aplikácii Prisma pribudla možnosť aplikovať filtre na živé vysielanie cez Facebook.

Chceme pokračovať v tom čo robíme a čo vieme najlepšie. Celý tím je super motivovaný a zanietene zaviazaný k tomu, čo robíme. Takže nezáleží na tom, kde, kedy a s kým.

 – odpovedal Alexey Moiseenkov na tému predaja spoločnosti pre portál The Verge.

Zatiaľ to vyzerá tak, že sa pre bežných používateľov aplikácie nič nemení a zrejme sa nič nezmení ani v prípade, že by Prisma Labs odkúpila iná spoločnosť.

ZdrojThe Verge

Komentáre k článku