Pripravovaná konzola PlayStation 5 sa môže predávať poriadne draho

ZDROJ | letsgodigital.org

Rok 2020 bude pre herné konzoly prelomový. Ako Microsoft, tak Sony chystajú pokračovania svojich herných platforiem. Pripravovaná PlayStation 5 má byť podľa najnovších informácií poriadne drahá.

Dôvodom sú výrobné náklady, ktoré sa podľa portálu Bloomberg pri PlayStation 5 navýšili až na 450 dolárov za kus. Náklady na výrobu PlayStation 4 napríklad boli 380 dolárov a konzola sa na začiatku predávala za 399 dolárov.

ZDROJ | gamingintel.com

Pozrite siČo všetko vieme o pripravovanom PlayStation 5

Pri cene 450 dolárov by tak predajná cena mohla byť 470 dolárov, čo by znamenalo, že nie každý fanúšik konzol od Sony by si ju mohol dovoliť. Dôvodom vyšších výrobných nákladov sú drahšie súčiastky a pamäť.

Pri vyššej cene si tiež môžeme spomenúť na PlayStation 3, ktorá sa pri uvedení na trh predávala za 499 dolárov a pri limitovanej 60 GB verzii za 599 dolárov. Časy sa ale zmenili a ľudia by nemuseli byť ochotní zaplatiť vysokú cenu za hernú konzolu. Veľa bude samozrejme záležať aj od cenovej politiky Microsoftu pri novom Xboxe.

Na druhej strane, aj keby nová konzola od Sony stála 500 dolárov, stále ide o prijateľnú sumu v porovnaní s výkonným herným PC, kde sa cena môže vyšplhať na niekoľko tisíc.

Na druhej strane sa objavuje otázka, koľko na novom PlayStatione 5 zarobí Sony. Niektoré konzoly sa predávajú za výrobnú cenu, prípadne so stratou. Následne to musia vykrývať predaje videohier a predplatné služieb ako PS Plus.

ZDROJ | iFixit

Pozrite siGame Awards 2019 – nový Xbox a tiež prvá hra pre PlayStation 5

PlayStation 5 by mala byť predstavená najbližšie mesiace a začiatok predaja sa chystá na koniec roka pred sviatkami. Podľa uverejnených klebiet, by mala spoločnosť Sony predstaviť aj nový PlayStation VR headset.

Next-gen konzola PlayStation 5 by mala podporovať 8K video a vďaka výkonnému procesoru by načítanie hier či aplikácii malo fungovať instantne. Uvidíme, ako to nakoniec s cenou PlayStation 5 dopadne.

ZdrojBloomberg

Komentáre k článku

Milí čitatelia a návštevníci portálu TECHBOX.sk, pre skvalitnenie našich služieb používame súbory cookies. Prehliadaním stránky TECHBOX.sk súhlasíte s používaním týchto súborov. Viac info