PrinCube – vrecková tlačiareň, ktorá dokáže tlačiť na takmer akýkoľvek povrch

ZDROJ | TheGodThings

Tlač na papier, tričko, pohár alebo aj na telo? S miniatúrnou tlačiarňou PrinCube to nie je žiaden problém. Na portáli Indiegogo už zožala nemalý úspech.

Nie veľmi známy startup TheGodThings má aktuálne na portáli Indiegogo už úspešne zafinancovanú crowdfundingovú kampaň, v ktorej si môžete ešte 24 dní predobjednať miniatúrnu farebnú laserovú tlačiareň. Tá má byť podľa spoločnosti schopná tlačiť farebne na takmer akýkoľvek povrch. Spoločnosť už na výrobu vyzbierala viac ako 1,3 milióna eur.

ZDROJ | TheGodThings

Tlačiareň PrinCube o veľkosti 72 x 51 x 68 milimetrov je určená na tlač menších textov a obrázkov nielen na papier, ale aj na kartón, kožu, kožený povrch, kov, plast, textil alebo drevo. Tlačiareň využíva špeciálny cartridge, ktorý by mal vystačiť v priemere na 415 hárkov A4. Na jeden ťah dokáže tlačiareň tlačiť na dĺžku 1,3 metra a v režime viacerých riadkov až na 3 metre.

Spoločnosť bude cartridge po skončení kampane predávať cez vlastnú stránku. Štandardný cartridge založený na bežnom farbive bude stáť 59 dolárov a napríklad v prípade tlače na textil po bežnom praní zmizne. Praniu by mal odolať o 10 dolárov drahší cartridge, ktorý je možné zmazať alkoholom.

ZDROJ | TheGodThings

Vstavaná batéria s kapacitou 900 mAh vydrží na jedno nabitie 6 hodín nepretržitej tlače a až 1 rok v režime pohotovosti. Samotná tlačiareň sa ovláda cez mobilnú aplikáciu alebo webovú stránku, kde si budú môcť používatelia vložiť vlastné obrázky a text, ako aj nastaviť vlastnosti tlače.

Pozrite siArlo Video Dorbell je zrejme najinteligentnejší viedovrátnik súčasnosti

V čase písania tohto článku bola tlačiareň PrinCube na stránke Indiegogo dostupná ešte s 50 % zľavou za 89 eur. Po skončení kampane bude tlačiareň v bežnom predaji za 179 eur. Ako v prípade všetkých crowdfundingových kampaní však musíme podotknúť, že úspešné zafinancovanie kampane ešte neznamená, že vám spoločnosť sľubovaný produkt skutočne doručí.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

ZdrojIndiegogo

Komentáre k článku