Príchod 5G by mal znamenať aj príchod skladacích smartfónov

ZDROJ | ETNews

Mobilná sieť 5G prinesie už budúci rok značné zvýšenie prenosových rýchlostí, no spolu s ňou sa pravdepodobne dočkáme aj zaujímavejších smartfónov, minimálne od Huawei a Motoroly.

Výrobcovia smartfónov si zjavne uvedomujú, že väčšina spotrebiteľov si nezakúpi nový model len preto, že podporuje 5G sieť. Huawei preto na budúci rok údajne pripravuje skladací smartfón a Motorola pracuje na zaujímavejšej modulárnej vlajkovej lodi.

Huawei podľa portálu ETNews ukázalo kórejským mobilným operátorom skladací smartfón, ktorý bol v prekvapivo pokročilej fáze vývoja. Smartfón je údajne natoľko hotový, že by mal byť predstavený už o pár mesiacov na výstave Mobile World Congress 2019. Zo začiatku zrejme bude v predaji len v Južnej Kórei a cenou prekoná doterajšie vlajkové lode.

Pozrite siSamsung Galaxy F – skladací smartfón, ktorého sa dočkáme už budúci rok

Smartfón má ponúkať v zloženej podobe 5-palcový displej a po rozložení 8-palcový displej na spôsob tabletu. Menší displej je v zloženej forme na vonkajšej strane, zatiaľ čo väčší displej zostáva ukrytý vo vnútri. Viac o jeho špecifikáciách zatiaľ nevieme, no po predstavení na MWC 2019 by mohol prísť do predaja už v marci alebo v apríli budúceho roku.

ZDROJ | Samsung

Portálu XDA Developers sa na druhej strane podarilo získať informácie o pripravovanom smartfóne od spoločnosti Motorola, ktorý nesie krycí názov „Odin“. Malo by ísť o vlajkovú loď s operačným systémom Android 9 Pie, postavenú na zatiaľ nepredstavenom čipsete Snapdragon 8150, ktorý bude vyrábaný 7-nm výrobným procesom.

Pozrite siMotorola má Moto Mod na pripojenie k 5G internetu

Snapdragon 8150 nahradí súčasný Snapdragon 845 a jeho súčasťou by mali byť oddelené jednotky nazývané „Gold“ a „Silver“. Tie sa postarajú o rozloženie výkonu do jednotlivých podľa potrieb smartfónu, čo by malo zabezpečiť dlhšiu výdrž batérie. Motorola Odin okrem toho ponúkne 4 GB RAM a interné úložisko s kapacitou 64 GB.

V tomto prípade je diskutabilné, či ide skutočne o 5G smartfón. Odin by mal podporovať Moto módy a 5G siete bude podporovať práve vďaka 5G Moto módu, ktorý bol predstavený exkluzívne pre amerického operátora Verizon spolu s tohtoročným módom Moto Z3. Aj z tohto dôvodu je predpokladom, že Odin ponesie oficiálny názov Moto Z4 a v predaji bude v prvom rade opäť v sieti operátora Verizon.

ZdrojETNews,XDA Developers

Komentáre k článku