Prichádza Qualcomm Quick Charge 4+ pre ešte rýchlejšie nabíjanie

ZDROJ | Qualcomm

Spoločnosť Qualcomm Technologies sa okrem čipov venuje aj technológií nabíjania. Najnovšie vytvorili štandard Qualcomm Quick Charge 4+, ktorý by mal byť lákadlom pre viacero smartfónov.

ZDROJ | Qualcomm

Pozrite siQuick Charge 4.0 ponúkne až 28W nabíjanie

Napriek tomu, že smartfóny sú rok čo rok dokonalejšie a technologicky vyspelejšie, stálym problémom ostáva nízka výdrž batérie. Tá sa stále pri vlajkových lodiach pohybuje okolo jedného až dvoch dní. Kde sú tie časy, kedy mobily vydržali aj týždeň…

Qualcomm Technologies chce výdrž batérii zlepšiť a postupne sa im to darí vďaka Qualcomm Snapdragon Mobile Platforms a Qualcomm Quick Chargefast technológii.

Prvé menované sa snaží o znižovanie energetickej náročnosti smartfónov a druhé o zrýchlenie nabíjania. Ak sa napríklad pozrieme na čip Snapdragon 835, v porovnaní so svojim predchodcom Snapdragon 821 je 835 o 25 % šetrnejší.

Čo sa týka technológie rýchlo-nabíjania Quick Charge 4, tá umožňuje nabitie na 50 % výdrže iba za 15 minút. Najnovšie však spoločnosť prišla s vylepšeniami, ktoré stoja za novým štandardom Qualcomm Quick Charge 4+.

ZDROJ | Qualcomm

Pozrite siQualcomm Quick Charge 4+ nabije batériu na 50% za 13 minút

Verzia 4+ disponuje všetkými funkciami ako verzia 4. Nájdeme tu napríklad Dual Charge, možnosť nabíjať pomocou rozdeleného prúdu, čo umožňuje znížiť čas potrebný na nabíjanie. Oproti predchádzajúcej verzii je viac výkonný.

Ďalšou funkciou je Intelligent Thermal Balancing, ktorá umožňuje inteligentné prerozdelenie nabíjania, aby sa smartfón neprehrieval pri nabíjaní.

Nechýbajú tiež vylepšené bezpečnostné protokoly, ktoré zabránia explóziám v štýle Samsung Galaxy Note7. Protokoly snímajú teplotu konektora a zabraňuje sa tak prehrievaniu.

Najväčšou zmenou nového protokolu má byť zrýchlenie procesu nabíjania o 15 % a zefektívnenie o 30 % v porovnaní s Quick Charge 4.

Teraz je len potrebné, aby sa nový štandard Qulcomm Quick Charge 4+ implementoval do nabíjačiek a jednotlivých smartfónov.

Jedno z prvých zariadení, ktoré bude podporovať Qualcomm Quick Charge 4+ je nubia Z17, ktorá bude disponovať 3 200 mAh batériou.

Qualcomm Quick Charge technológia bola implementovaná do viac ako 130 miliónov zariadení a do viac ako 475 druhov príslušenstva, čo z nej robí najpopulárnejšiu technológiu na nabíjanie.

ZdrojQualcomm

Komentáre k článku