Prichádza ďalší linuxový smartfón Meizu Pro 5 Ubuntu Edition

Niektorí výrobcovia mobilných telefónov nečakajú na oficiálne otvorenie brán veľtrhu MWC 2016, ktorý sa v Barcelone začne koncom tohto týždňa, a predstavujú svoje novinky v predstihu.

Meizu Pro 5 Ubuntu Edition 10
ZDROJ | Meizu

A tak sme sa z dieľne čínskeho Meizu dozvedeli o uvedení smartfónu Meizu Pro 5 Ubuntu Edition. Po modeli Meizu MX 4 Ubuntu Edition je tak Pro 5 UE ďalším linuxovým smartfónom výrobcu.

Meizu Pro 5 Ubuntu Edition live 1

Pozrite siNové Meizu Pro 5 prichádza s USB-C

Ten prakticky vychádza z top modelu Meizu Pro 5, ktorý sa na svetové trhy dostal už minulú jeseň. Z toho vyplýva, že aj linuxová verzia Pro 5 je 5,7” phabletom s Full HD rozlíšením displeja typu AMOLED. Ten je ukrytý pod ochranným sklom Corning Gorilla Glass 3.

Smartfón je poháňaný „trhačom asfaltu“, teda 8-jadrovým procesorom Samsung Exynos 7420 s grafikou Mali T760, 3/4 GB LPDDR4 RAM a 32/64 GB flash pamäťou v závese. Oválne tlačidlo Home je spriahnuté s kapacitným dotykovým snímačom, umožňujúcim snímanie odtlačkov prstov.

Spomeňme ešte hlavný fotoaparát, ktorého snímač disponuje rozlíšením 21,16 Mpx, 6-prvková širokouhlá optika má svetelnosť f/2.2, fázová detekcia autofókusu urýhľuje zaostrovanie a dvojfarebná LED vyrovnáva farebné odtiene. Táto smartfónová „beštia“ čerpá energiu z 3 050 mAh batérie, ktorú mu po vybití dotáte cez USB Type-C.

Hoci sa Meizu Pro 5 Ubuntu Edition objavil už aj na stránke Ubuntu.com, jeho cena zatiaľ nebola prezradená. Globálne predobjednávky majú byť spustené prostredníctvom domovskej stránky výrobcu Meizu počas výstavy MWC 2016 v Barcelone, na ktorej nebudeme chýbať. Čítajte nás a dozviete sa viac.

https://www.youtube.com/watch?v=CsDFMIphtZk

Za možnosť priniesť vám spravodajstvo priamo z výstavy MWC 2016 ďakujeme spoločnostiam Orange Slovensko a Samsung Electronics, ktoré hradia cestu a pobyt redaktorov TECHBOX.

ZdrojUbuntu.com

Komentáre k článku