Pribúda nová mena Bitcoin Cash, vlastníci Bitcoinov si polepšia

Prvý august 2017 sa zapíše do histórie ako deň, kedy sa odohrá hneď niekoľko zásadných zmien v minerskej komunite. Medzi ne bude patriť aj nová mena, Bitcoin Cash.

Internetová peňažná mena Bitcoin patrí medzi najpopulárnejšie platidlá svojho druhu. Ku samotnému Bitcoinu sa však oddnes pridá aj alternatívna mena s názvom Bitcoin Cash, ktorá bude výsledkom zmien segwit a segwit2 v kóde originálneho Bitcoinu.

ZDROJ | coindesk

Už dlhšiu dobu prebiehajú diskusie o tom, ako pokračovať vo veci škálovania Bitcoinu. Teraz sa preto dočkáme aktivácie Segregated Witness na Bitcoin sieti, čo sa však udeje len pri podpore baníkov, ktorá musí byť vyššia ako 80%. SegWit2x najprv uvedie Segregated Witness a o tri mesiace neskôr bude veľkosť bloku zvýšená na 2 MB.

Pozrite siČo je to Bitcoin, najpopulárnejšia kryptomena?

Bitcoiny doteraz vznikali pri tempe 6 blokov za hodinu, pričom každý blok mal obmedzenú veľkosť do jedného MB, čo predstavovalo veľké oneskorenia. Bitcoin Cash sa bude preto sústrediť na zrýchlenie overenia platieb, pričom poplatky za spracovanie by vďaka tomu nemali stúpať.

So zvýšením veľkosti bloku z 1 na 2 MB však niektorí investori a baníci kryptomien stále nie sú spokojní, a preto by sa mal veľkostný limit časom zvýšiť až na 8 MB.

Pre aktuálnych vlastníkov Bitcoinov však máme dobré správy. S príchodom Bitcoin Cash sa totiž všetkým pripíše rovnaká suma BCC (Bitcoin Cash), akou aktuálne disponujú v tradičných Bitcoinoch. Jeden BCC predstavuje hodnotu približne 13% Bitcoinu.

V najbližších dňoch či týždňoch bude zaujímavé sledovať situáciu, ktorá okolo novej kryptomeny vznikne. Väčšina používateľov totiž plánuje BCC predať čo najrýchlejšie, čo na trhu spôsobí vysokú volatilitu kryptomeny. Iní naopak s predajom počkajú a prispôsobia sa ďalšiemu vývoju.

 

ZdrojCNBC,Fortune,Kryptotrejder

Komentáre k článku