Prenosy z olympiády budú aj vo virtuálnej realite

ZDROJ | Samsung

Letné olympijské hry sa budú tento rok konať v Riu de Janeiro v Brazílii. Prípravy sú veľkolepé, čomu nasvedčuje aj fakt, že niektoré prenosy budú vysielané aj vo virtuálnej realite.

Od 5. do 21. augusta sa stane Brazília centrom športových prenosov. Denne sa odtiaľ do celého sveta budú vysielať priame prenosy. Tohto roku sa však dočkáme jednej premiéry v podobe možnosti sledovať túto udalosť vo virtuálnej realite. Má to však niekoľko háčikov.

Samsung Gear VR Innovator Edition
ZDROJ | Samsung

Prvým z nich je, že záznam z virtuálnej realite bude limitovaný na 85 hodín. Nebude tak možné sledovať virtuálne celý priebeh olympiády.

Druhým problémom je fakt, že jediné okuliare, ktoré sú podporované, sú tie od Samsungu. Konkrétne ide o Samsung Gear VR.

Pozrite siIFA 2014 | Samsung Gear VR – virtuálna realita pre GALAXY Note 4 + NAŽIVO

Medzi hlavné časti olympiády, ktoré budú určené pre vlastníkov Gear VR patria otváracia či ukončovacia ceremónia, basketbal mužov, gymnastika, beh či plážový volejbal. V prípade záujmu si musia používatelia celé vysielanie zaplatiť a stiahnuť aplikáciu NBC Sports.

Samsung Gear VR 2
ZDROJ | Samsung

Virtuálna realita sa nám postupne snaží ukázať, že si vie nájsť svoje uplatnenie nie len v hernom priemysle. Sme zvedaví, ako sa hranice jej využiteľnosti budú stále posúvať ďalej.

ZdrojEngadget,The Verge

Komentáre k článku