Prehliadač Microsoft Edge v macOS? Nie, nesníva sa vám

ZDROJ | Microsoft

Dôkaz, že konkurencia a rivalita ide nabok, ak sa to týka obchodu, ukazuje najnovšie Microsoft a Apple. Obe spoločnosti totiž našli k sebe cestu a tak sa k novému prehliadaču Edge dostanú aj používatelia pracujúci v systéme macOS. Nový Edge sme v redakcii hneď vyskúšali.

Microsoft pripravil nový webový prehliadač postavený na open source základe Chromium. Minulý mesiac prišla na svet prvá verzia pre Windows 10, tento týždeň prišiel na rad macOS. Jeho prvotina sa dá stiahnuť na firemných stránkach od tohto týždňa, i keď neoficiálne bol k dispozícii už od 6. mája, ako Microsoft usporiadal vývojársku konferenciu v Seattli.

ZDROJ | Microsoft

Edge pre macOS je navrhnutý podobne ako pre Windows, Microsoft ho však optimalizoval špeciálne pre túto platformu. Aplikácia má prispôsobené menu, klávesové skratky aj písmo, ktoré zapadá do dizajnu systému. Pracuje tiež so známymi gestami trackpadu na MacBookoch.

ZDROJ | Microsoft

Prispôsobujeme celkový vzhľad a dojem tak, aby zodpovedal tomu, čo používatelia macOS očakávajú od aplikácií na tejto platforme.

Rovnako ako testovaní Edge na Windows 10, aj Edge pre macOS Canary build preberá dizajnové funkcie z prehliadača Google Chrome. Vďaka open source zdroji Chromium by mal byť nový prehliadač lepšie zosúladený so súčastnými webovými štandardmi. Microsoft dúfa, že sa mu podarí opäť získať priazeň používateľov a vývojárov.

Pozrite siMicrosoft Edge – nový internetový prehliadač namiesto Explorera

Microsoft vo svojom blogu píše, že „po prvýkrát môžu weboví vývojári testovať stránky a webové programy v aplikácii Microsoft Edge na macOS a byť si istí, že tieto skúsenosti budú fungovať rovnako v ďalšej verzii systému Microsoft Edge vo všetkých platformách.“

V budúcnosti má pribudnúť podpora aj pre majiteľov MacBook Pro s Touch Barom. Microsoft Edge si môžete nainštalovať na macOS od verzie 10.12 a vyššej.

ZDROJ | Microsoft

Edge pre macOS sme v redakcii vyskúšali. Stiahnutie a inštalácia prebehla bez akýchkoľvek problémov. Vzhľad prehliadača sa podobá skôr na Safari, ako na Chrome, čo vôbec nie je na škodu.

Dobrou správou je, že počas používania nám aplikácia ani raz nepadla, dokonca ani MacBook nezamrzol. Aké máte skúsenosti s Edge vy?

ZdrojMicrosoft

Komentáre k článku