Prečo sa oplatí vymeniť stolový počítač za Samsung DeX?

ZDROJ | Samsung

Samsung Dex je príslušenstvo, z ktorého bude nadšený každý fanúšik najnovších technológií a smartfónov Galaxy S8/S8+. Umožní totiž používať telefón ako stolový počítač kdekoľvek sa vyberiete.

Samsung DeX vás prekvapí svojou jednoduchosťou používania a prenositelnosťou. Ide totiž o malú okrúhlu krabičku, do ktorej stačí vložiť váš smartfón Samsung Galaxy S8/S8+, pripojiť monitor, myš a klávesnicu a razom sa ocitnete v prostredí s operačným systémom Android podobnému stolnému počítaču.

ZDROJ | Samsung

Niektoré činnosti sú jednoducho na stolovom počítači ľahšie, napríklad písanie dlhších e-mailov, úprava dokumentov či práca s viacerými aplikáciami naraz. So Samsung DeX však nemusíte investovať stovky eur do ďalšieho počítača, využíva totiž výkon vášho smartfónu. Navyše máte všetky dáta na jednom mieste. V prípade, kedy potrebujete pracovať na väčšej obrazovke, jednoducho váš smartfón pripojíte do Samsung DeX a ste v prostredí, ako pri stolovom počítači.

ZDROJ | Samsung

Samsung DeX má viacero portov, a tak k nemu pripojíte monitor cez HDMI kábel a myš či klávesnicu napríklad cez dvojicu USB 2.0 portov. Využiť však môžete aj pripojenie cez Bluetooth, a tak vám USB porty zostanú voľné napríklad pre pripojenie USB kľúčov či USB diskov.

Samozrejmosťou je aj Ethernetový konektor pre priame pripojenie na internet. V praxi oceníte aj USB-C port pre pripojenie Samsung DeX do siete, pričom výhodou je, že zariadenie slúži aj ako rýchlonabíjačka vášho smartfónu.

ZDROJ | Samsung

Samotné prostredie v režime stolového počítača je na nerozoznanie od bežnej práce napríklad so známym operačným systémom Windows. Navyše máte k dispozícii aj známe Microsoft Office aplikácie ako je Microsoft Word, Microsoft Excel alebo Microsoft PowerPoint a nechýba ani možnosť prehliadať PDF dokumenty prostredníctvom známej aplikácie Adobe Acrobat Reader.

ZDROJ | Samsung

Na úpravu fotografií môžete použiť napríklad aj známu aplikáciu Adobe Photoshop Lightroom. K dispozícii je rovnako aj vzdialený a zabezpečený prístup k virtuálnym plochám. Dokonca je pripojený smartfón Samsung Galaxy S8/S8+ chránený platformou Samsung Knox.

ZDROJ | Samsung

Výhodou je aj už spomenutá podpora multitaskingu, a tak môžete pracovať vo viacerých dokumentoch a aplikáciách naraz. Nechýbajú známe klávesové skratky, vďaka ktorým rýchlejšie prepínate medzi aplikáciami, ale i kopírujete či vkladáte rôzne položky.

V režime DeX môžete používať množstvo známych aplikácií vrátane internetového prehliadača, YouTube či Skype. A samozrejme váš smartfón je stále smartfónom. Priamo cez monitor môžete odpovedať na SMS správy, či vybavíte hovor.

ZDROJ | Samsung

Cena mimoriadne praktického a kompaktného príslušenstva Samsung DeX je 149,90 €. Tak, čo vymeníte váš starý stolný počítač za moderné riešenie, ktoré naplno využíva potenciál smartfónov Samsung Galaxy S8/S8+?

Na príprave článku sme spolupracovali s partnerom Samsung Electronics.

ZdrojSamsung

Komentáre k článku