Prečo je S Pen pero, bez ktorého už nebudete chcieť fungovať?

ZDROJ | Samsung

S novým perom S Pen môžete v každom okamihu každého dňa komunikovať novým spôsobom, aký ste doteraz nezažili. Je dokonca také návykové, že ak dočítate tento článok do konca, budete rozmýšľať, prečo ho nepoužívate už dávno.

ZDROJ | Samsung

S najnovším Samsung Galaxy Note8 prichádza aj úplne nové pero S Pen, ktoré nielenže neutopíte, ale bude sa vám s ním písať výrazne jednoduchšie a presnejšie. Môžete ho dokonca využiť pri úplne novej funkcii Live Message, vďaka ktorej si vytvoríte vlastné animované gify s dĺžkou až 15 sekúnd, nakreslíte vlastné emotikony, alebo napíšete správu rukou písaným písmom.

Jednoducho, bežným smajlíkom odzvonilo. Vaša vlastná tvorba zaručene komunikáciu s vašimi priateľmi či rodinou osvieži a vy môžete aj na fotografiách rýchlo a jednoducho zanechať vlastný rukopis. Zdá sa vám to cool? Je to cool.

ZDROJ | Samsung

Lenže, čo robiť v situácii, keď slová na vyjadrenie nestačia? Vtedy môžete dať svoje pocity najavo interaktívne, prostredníctvom animovaného gifu s využitím funkcie Smart Select. Vďaka nej si vystrihnete z vybraného videa príslušnú časť, skonvertujete ju a dáte svojim známym zdieľať ako gif. Ak máte radi úškrn Louis de Funèsa, jednoducho si ho z videa „vystrihnete“ a odošlete.

ZDROJ | Samsung

S perom S Pen neprídete ani o žiadnu dôležitú myšlienku, ktorá vám blysne hlavou. Rýchlo a jednoducho si ju zapíšete skôr, ako zmizne z vašej mysle. Stačí totiž vybrať pero S Pen a môžete si zapísať poznámku aj na vypnutej obrazovke (pritom vôbec nemusíte zobudiť váš Galaxy Note8).

ZDROJ | Samsung

Takto vytvorenú poznámku potom iba pripnete na Always On Displej a budete ju mať stále nie len poruke, ale aj na očiach. A ak si ju chcete uchovať, môžete si ju uložiť aj s ostatnými poznámkami do Samsung Notes. Je to veľmi šikovné na vytváranie nákupných zoznamov, alebo zapísanie si až 100 strán poznámok, ktoré môžete priamo na vypnutom displeji ďalej upravovať prípadne vymazávať.

Je 21. storočie, tak prečo chodiť na nákup s klasickým papierom a perom, keď môžete mať všetko na displeji vášho smartfónu? A ešte jedna vec, ak by vám chýbal zvuk „písania“ na papier, tak aj ten ponúkne pero S Pen. Priamo z reproduktora smartfónu totiž počujete rovnaký zvuk, akoby ste písali bežným perom či ceruzkou.

ZDROJ | Samsung

S novým perom S Pen však toho dokážete ešte viac. Ak vás pri čítaní na internete zaujal nejaký text, môžete si ho uložiť ako obrázok. Hravo k nemu potom pridáte vlastné značky, alebo dopíšete poznámky.

Perom S Pen sa ani nemusíte dotýkať obrazovky a predsa s ním môžete pracovať. S Pen totiž využíva technológiu elektromagnetickej rezonancie, vďaka ktorej Galaxy Note8 rozpozná pero už zo vzdialenosti 14 mm.

ZDROJ | Samsung

To vám určite príde vhod najmä v situácii, keď potrebujete preložiť text, zobrazovaný na displeji. Pomocou optického rozpoznávania znakov si môžete dať preložiť aj slová, formátované ako obrázok. Novinkou je aj preklad celých viet.

ZDROJ | Samsung

Na svoje si prídu aj kreatívci, dizajnéri či grafici. Pero S Pen je ľahučké ako pierko, s hmotnosťou 2,8 gramu dokonca ľahšie, ako bežná ceruzka. S vylepšeným 0,7 mm hrotom dokáže rozpoznať až 4 096 úrovní tlaku. Vie teda, či len kĺžete po displeji pre dosiahnutie jemných liniek, alebo nanášate hrubšiu vrstvu štetcom maliara. A nie, nevybije sa vám, nemá totiž žiadnu batériu.

ZDROJ | Samsung

Čerešničkou pera S Pen je certifikácia odolnosti IP68. V prípade, že by vám nešťastnou náhodou spadlo do vody, nepodliehajte panike. Ak je v hĺbke do 1,5 metra, máte pol hodinu čas na to, aby ste ho vylovili.

ZDROJ | Samsung

Ako vidíte, nové pero S Pen, ktoré nájdete v Samsung Galaxy Note8, je pomocníkom nie len pre ľudí s osobitým pohľadom na svet, ale aj pre aktívnych a zaneprázdnených manažérov či kreatívnych grafikov.

Na príprave článku sme spolupracovali s partnerom Samsung Electronics.

ZdrojSamsung

Komentáre k článku