Prečo chytia za srdce slúchadlá beyerdynamic Xelento aj ženy?

Audiofili uprednostňujú na zariadeniach funkčnosť, až potom prichádza na rad niečo také prízemné, ako je ich vzhľad. Slúchadlá Xelento ponúkajú všetko. Hi-Res audio, prvotriedny bezdrôtový prenos cez Bluetooth a špičkový dizajn, ktorý zaujme aj nežnejšie pohlavie.

ZDROJ | beyerdynamic

Nemecká značka beyerdynamic je dôverne známa každému, kto fandí vernému zvuku. Okrem audiofilov si ju obľúbili aj hudobníci, zvukári, producenti nahrávacích štúdií. Produkty tejto firmy sa pritom stále vyrábajú v Nemecku.

https://youtu.be/IauDZ0i8e2o

Vlajkové modely majú legendárne meniče Tesla, ktoré boli vyvinuté práve firmou beyerdynamic. Koncept Tesla obsahuje niekoľko unikátnych konštrukčných riešení, spomeňme špeciálny tvar zvukovodu, materiál membrány, kovový kryt cievky či pôsobenie magnetického poľa vo vnútri meniča.

ZDROJ | beyerdynamic

Táto technológia bola zmenšená špeciálne pre použitie v slúchadlách beyerdynamic Xelento remote. Vďaka tomu dostanú nároční poslucháči homogénny a vyvážený zvuk s frekvenčným rozsahom od 8 Hz do 48 kHz! Harmonické skreslenie je aj pri takejto úžasnej frekvenčnej charakteristike menšie ako 0,2 %. Tieto parametre vysoko prevyšujú aj náročné  štandardy pre prehrávanie v Hi-Res Audio.

ZDROJ | beyerdynamic

Miniatúrne majstrovské dielo s pôsobivým výkonným zvukom môže byť vytvorené len s vášňou, presnosťou a láskou k detailu.

beyerdynamic

Kvalitné bezdrôtové pripojenie Bluetooth zabezpečuje technológia Qualcomm s kodekmi aptX HD a AAC. Aj takýto prvotriedny zvuk vydrží hrať v slúchadlách 8 hodín. Kvôli zvýšeniu životnosti sa dá oddeliť 1,3 metrový postriebrený kábel od slúchadiel, uľahčia to konektory typu MMCX.

Pozrite sibeyerdynamic DT 1990 PRO – profi slúchadlá so špičkovým zvukom

Zvuková personalizácia MOSAYC od firmy Mimi Defined kompenzuje náš nedokonalý a v priebehu života sa meniaci sluch. Tomuto vývoju sa prispôsobuje individuálnou personalizáciou, ktorá obnovuje chýbajúce kúsky zvukového spektra. Slúži na to aplikácia MIY, kde si používateľ aplikuje zvukový profil Mimi Defined, vďaka ktorému si môže poslucháč, resp. poslucháčka vychutnávať zvuk vo všetkých detailoch. Bezplatná aplikácia je pre iOS aj Android.

ZDROJ | beyerdynamic

Samotné slúchadlá sú ľahké, ich hmotnosť je 7 gramov. Konštrukcia so silným neodýmovým kruhovým magnetom dáva slúchadlám vysokú účinnosť. V balení je pribalených sedem veľkosti silikónových koncoviek pre rôzne tvary a veľkosti uší.

Xelento remote majú 16 ohmov, nominálna hladina akustického tlaku je 110 dB (1 mW/500 Hz). Súčasťou balenia sú dva káble, jeden obyčajný, druhý so vstavaným trojcestným diaľkovým ovládačom a handsfree mikrofónom. K slúchadlám takéhoto kalibru nepochybne patrí aj luxusný obal.

ZDROJ | beyerdynamic

Slúchadlá sú ručne vyrábané, aby sa zabezpečilo splnenie vysokých štandardov bezdrôtového pripojenia. Pracovníci v centrále firmy v Heilbronne ladia cievky meničov, ktoré potom montujú do tela slúchadiel pomocou mikroskopu.

Xelento remote sú špičkové slúchadlá, ktoré okrem mimoriadneho zvuku dosiahnutého vďaka pokrokovej technológii Tesla prichádzajú s nadčasovým dizajnom. Na Slovensku sa dajú kúpiť od 950 eur.

ZDROJ | beyerdynamic

Zdrojbeyerdynamic

Komentáre k článku