Prečo čakáme na aktualizácie Androidu tak dlho? Vysvetlenie ponúklo Sony

Android 9.0 Pie je verejne dostupný už niekoľko dní a majitelia smartfónov Pixel a Essential ho už môžu používať. Čo však ostatní výrobcovia? Prečo im to trvá tak dlho? Celý proces je v skutočnosti oveľa zložitejší, ako by sa mohlo zdať.

Sony vydalo blog, kde oznamuje dostupnosť aktualizácie Android 9.0 Pie pre svoje najhlavnejšie modely. Majitelia modelov Xperia XZ2, XZ2 Premium, XZ2 Compact, Xperia XZ Premium, XZ1 a XZ1 Compact sa aktualizácie dočkajú v priebehu novembra. Modely XA2, XA2 Ultra a XA2 Plus ju dostanú až začiatkom roka 2019.

Spoločnosť následne vysvetlila, prečo príprava aktualizácie trvá tak dlho a toto vysvetlenie neplatí len pre Sony, ale pre všetkých výrobcov, ktorí vo svojich smartfónoch využívajú vlastný hardvér a softvér.

Práce na adaptácii novej aktualizácie začínajú niekoľko týždňov pred tým, ako Google oficiálne aktualizáciu vydá. Prvým krokom je prispôsobenie nového Androidu na hardvér. Sony vo svojich smartfónoch využíva aj svoj vlastný hardvér, ktorý je potrebné s novou aktualizáciou zladiť.

Pozrite siNÁVOD | Ako nainštalovať Fortnite na Android?

Prioritu má testovanie základných telefónnych funkcií, teda telefonovanie, posielanie správ a pripojenie na internet. Nasledujú proprietárne aplikácie, ktoré Sony inštaluje do každého svojho smartfónu, teda aplikácia fotoaparátu, Smart Stamina, zamknutá obrazovka, hudba, filmy a podobne.

Nasleduje obrovské množstvo testov, pri ktorých sa podieľajú ľudia zo Sony, ale aj ľudia z iných spoločností. Ak všetko funguje, aktualizáciu je potrebné odoslať na certifikáciu, pri ktorej musí byť zaručené, že štandardy ako Bluetooth a Wi-Fi fungujú správne. Sony sa taktiež musí prispôsobiť operátorom, ktorí vyžadujú špecifické úpravy systému.

Po strastiplnej ceste je aktualizácia konečne pripravená na oficiálne vydanie. Nie je to však úplný koniec, nasleduje monitorovanie diskusných fór a sociálnych sietí, odkiaľ Sony zbiera spätnú väzbu. Na základe tejto spätnej väzby sú pripravované ďalšie opravy a úpravy, ktoré Sony vydáva medzi hlavnými aktualizáciami Androidu.

ZDROJ | Sony

ZdrojSony

Komentáre k článku