Pre koho sú určené tablety Honor Tablet 6 a X6?

ZDROJ | Honor

Honor v Číne oficiálne predstavil dva nové tablety s 10-palcovými obrazovkami a veľmi podobnými parametrami. Ich cena ani v jednom prípade nepresiahne 300 dolárov.

Oba modely majú 10,1-palcové LCD displeje, bežia na platforme Kirin 710A s Android 10 a majú batérie s kapacitou 5 100 mAh. Hlavným rozdielom je rozlíšenie displeja. Honor Tablet A6 má displej s rozlíšením FHD+ (2 220 x 1 080 px), zatiaľ čo Honor X6 ponúka len základné rozlíšenie 1 200 x 800 pixlov.

Pozrite siSmart domácnosť od Honoru? Mladá značka si trúfa aj na inteligentnú domácnosť

Obidve novinky majú stereo reproduktory a selfie fotoaparáty s rozlíšením 2 Mpx. Hlavný zadný fotoaparát ponúkne tiež len priemerné rozlíšenie 5 Mpx. Tablety sa nabíjajú cez USB-C port.

ZDROJ | Honor

Ako sme spomínali, obe zariadenia poháňa Kirin 710A spárovaný s 3/4 GB RAM. Operačný systém je Android 10 so softvérovou nadstavbou Magic UI 3.1. Tablety podporujú stylus Honor Magic-Pencil a majú predinštalované aplikácie Huawei Education Center a Children’s Paradise.

Pozrite siHonor buduje vlastný ekosystém, na globálny trh uvádza nové zariadenia

Honor Tablet 6 sa bude predávať v základnej zostave (3/32 GB, Wi-Fi) za 185 dolárov. Model so 4 GB RAM, 128 GB internou pamäťou a LTE konektivitou vyjde v prepočte na 271 USD. Predaj sa spustí 28. júla. Dostupnosť na globálnom/európskom trhu zatiaľ nie za známa.

Cena za Honor Tablet X6 začína 157 dolároch (3/32 GB, Wi-Fi), verzia s 3/32 GB, Wi-Fi a LTE bude stáť 171 dolárov. Predávať sa začne v priebehu augusta, ani tu nepoznáme celosvetovú dostupnosť.

Oba tablety sú určené pre bežných používateľov, ktorí ich zrejme využijú len na konzumáciu obsahu. Natívne edukačné aplikácie však naznačujú, že Honor myslí aj na mladšie ročníky, pre ktoré môže byť vhodne zvolený model tabletu perfektnou náhradou za ťažkopádny notebook.

ZdrojGSMArena

Komentáre k článku