Pracujte na počítači gestami vďaka Gest

Ovládanie počítača gestami nie je žiadna novinka, čo však ak by ste chceli gestá robiť vo vzduchu a pomocou nich ovládať svoj počítač? Možné to je, teda aspoň to sľubuje nový projekt Gest, ktorý sa objavil na crowdfundigovej platforme Kickstarter.

V tomto prípade sa jedná o jednoduché nositeľné zariadenie, ktoré je umiestnené na vašej ruke. Na dlani máte samotnú jednotku, v ktorej je umiestnený akcelerometer, gyroskop a magnetometer. Základná jednotka kombinuje svoje získané údaje so senzormi umiestnenými na vašich prstoch.

Gest 02
ZDROJ | Kickstarter

Gest meria ich pohyb s vysokou presnosťou a takto sa každý vykonaný pohyb prevedie na úkon, ktorý je počítačom ľahko čitateľný. Môžete tak napríklad písať na klávesnici vo vzduchu a Gest to rozozná. Okrem toho projekt spolieha na otvorené SDK, takže gestá by mohlo byť možné využívať na celý rad rôznych funkcií.

Gest 01
ZDROJ | Kickstarter

To, či sa toto zaujímavé ovládanie objaví aj v reálnom živote samozrejme záleží od jeho úspechu, alebo neúspechu. Tvorcovia Gest zo spoločnosti Apotact Labs požadujú 100 tisíc USD, pričom predpokladajú, že prvé zariadenia sa dostanú k používateľom v novembri 2016.

Gest 03
ZDROJ | Kickstarter

Ak vás teda tento projekt zaujal, môžete sa do kampane zapojiť a získať tak Gest za zvýhodnenú cenu 99 USD. V momente ak bude pripravená predajná verzia, cena za jedno zariadenie bude 199 USD.

ZdrojKickstarter

Komentáre k článku