Google pridal do Street View nové lokality, prejdite si ich z pohodlia domova

V službe Google Street View sa postupne objavujú ďalšie nové preskúmané lokality našej planéty. Na zemi, v oceánoch, v kultúrnych pamiatkach i národných parkoch. Aj v tomto roku, a to za jeho necelé tri mesiace, pribudlo niekoľko ďalších zaujímavých destinácií.

Pozrite si21 miest, ktoré by ste mali na Street View pozrieť

Poznáte najväčší miniatúrny svet v Európe, Miniatur Wunderland v nemeckom Hamburgu? Ak ešte nie, tak sa naň môžete pozrieť v Google mapách. A dokonca sa môžete aj virtuálne poprechádzať jednotlivými lokalitami Wunderladu prostredníctvom Street View.

A to aj vďaka miniatúrnym Street View autám, či iným vozidlám na miniatúrnych cestách a železniciach. Prezrite si galériu Miniatur Wunderladu v službe Street View.

https://www.youtube.com/watch?v=G6G17uU3Y_8

Pozrite siStreet View v okuliaroch Gear VR? So StreetView VR sa to dá

O možnosti poprechádzať sa po najvyššej hore Európy (Mont Blanc) a zahrať sa na horolezca sme vás už informovali. Pripomeňme si vo videu s legendárnymi dobrodruhmi (Kilian Jornet, Ueli Steck či Laetitia Roux alebo slávny sprievodca Patrick Gabarrou), ako mal tím Street View možnosť „zachytiť ducha masívu prostredníctvom niekoľkých svedkov z prvej ruky“.

https://www.youtube.com/watch?v=I6UGj9aWCnU

Mimochodom, vedeli ste, že v Street View môžete zájsť aj na prehliadku športových štadiónov alebo arén? Fanúšikov NASCAR-u, ale aj iných motoristických nadšencov, istotne zaujme prechádzka po Homestead Miami Speedway.

Alebo sa chcete pozrieť, kde hráči Seattle Seahawks hádžu „šišatú loptu“ vo svojej domovskej aréne? Takto si môžete poprezerať aj ďalšie športoviská.

Google Street View Verizon Center

Pozrite siPlánujte si potulky po Slovensku s Google Street View

Každoročne v marci sa desiatky mašérov so stovkami psov schádzajú v Anchorage na Aljaške, aby sa zúčastnili na „The Last Great Race on Earth“, posledných veľkých pretekov psích záprahov na zemi. Legendárny Idarod je pretek dlhý 1 000 míľ, teda zhruba 1 600 km.

Minuloročného preteku sa so štartovým číslom 80 zúčastnil špeciálny hosť, Dean Osmar, víťaz pretekov Idarod v roku 1984. Tentokrát ale bolo jeho úlohou v záprahu svojich sánok ťahať druhé s Google trekkerom. Vďaka tomu môžeme aj my, z pohodlia svojich teplých domovov sa pozrieť na atmosféru preteku Idarod.

Google Street View Idarod

Tím Street View tento týždeň zverejnil ukážky ďalších miest, ktoré svojimi technológiami zmapoval a zverejnil ich, aby nám doprial nové virtuálne dobrodružstvá. Teraz už vďaka tomu môžeme navštíviť vybrané exkluzívne miesta Južnej Afriky.

Napríklad Kruger National Park, kde môžeme stretnúť slony, nosorožce, leopardy či iné zvieratá. Alebo prírodnú rezerváciu Jonkershoek Nature Reserve, či niektorú zo slnečných pláží neďaleko Kapského Mesta, napr. Sandy Bay, Clifton Beach i známu Sunset Beach.

A tí, ktorí majú nádej v dobro sa môžu kochať scenériou na Myse dobrej nádeje.

Google Street View Sunset Beach

ZdrojGoogle Maps

Komentáre k článku