Pozrite si koncept iMacu, ktorý je lepší než čokoľvek Apple doteraz ponúkol

ZDROJ | Behance

Apple včera predstavil nové iMacy, ich dizajn sa však veľkých zmien nedočkal, čo je rozhodne škoda. Mnohí totiž očakávajú od iMacov minimálne rámčeky okolo obrazovky a zabudovanú technológiu Face ID. Prinášame vám pohľad na to, ako by mohol takýto iMac snov vyzerať.

ZDROJ | Behance

Koncept pochádza zo zaujímavej webstránky Behance, jeho autorom je nezávislý mexický grafický dizajnér Daniel Bautista. Daniel sa inšpiroval iPadom Pro a Pro Display XDR. Výsledok je jednoducho úžasný.

ZDROJ | Behance

Či si to už majitelia Apple zariadení priznajú, alebo nie, kupujú si ich nielen kvôli skvelému ekosystému, ale aj kvôli dizajnu. Ich trpezlivosť však v poslednej dobe dostáva zabrať, stačí sa pozrieť na dizajn najnovšieho iPhone SE. Áno, vyzerá rovnako ako iPhone 6 z roku 2014. Alebo čo tak minulý rok predstavený iPad mini 5, alebo iPod Touch 7. generácie? Ani iMac nie je nositeľom pokrokového dizajnu. Hrubé rámy okolo displeja rozhodne nepatria do roku 2020.

ZDROJ | Behance

Vizualizácie ukazujú nové možnosti, ktoré by mohol tento all-in-one počítač mať. V prvom rade je to podsvietená klávesnica Apple Magic Keyboard, myš Magic Mouse s bezdrôtovým nabíjaním, ktorá sa dá prakticky dobíjať na stojane iMacu. Tam si používatelia môžu nabiť aj svoj iPhone či AirPods.

ZDROJ | Behance

Napriek ikonickému dizajnu iMacu je potrebné obnoviť tak, aby zodpovedal novým produktom Apple. Mnoho používateľov požaduje dizajn s obrazovkou od okraja k okraju, ktorá je podobná zariadeniam ako iPhone 11 či iPad Pro.

Čo poviete na takýto iMac? Vymenili by ste ho za svoj. Ja určite áno. Ak by teda nestál viac, ako automobil, ktorý mám pod oknami.

ZdrojBehance

Komentáre k článku