Nový Range Rover Velar je naživo ešte lepší!

Range Rover Velar bol hviezdou bratislavského autosalónu 2017. Pozrite si s nami detailne technológie novinky, ktorej dizajn navrhol Slovák – Peter Chovanec.

Nový Range Rover Velar už pri svojom predstavení vzbudil obrovské množstvo pozitívnych emócií. Toto štýlové SUV sa jednoducho páči a jeho dizajn priviedli tvorcovia k dokonalosti, napríklad aj takými maličkosťami ako sú zasúvacie kľučky dverí. Po zamknutí dverí alebo prekročení rýchlosti 8 km/h sa totiž zasunú naspäť do dverí.

O to viac nás teší, že dizajn novinky navrhol Slovák, Peter Chovanec z Popradu. Velar pôsobí mimoriadne luxusne a po prvom kontakte musíme skonštatovať, že aj jeho spracovanie je precízne.

Zaujímavé sú aj predné svetlá, tie si môžete vybrať z viacerých verzií, kde nechýbajú Full LED svetlá, ale ani laserové adaptívne svetlá, ktorými bol vybavený aj vystavený model v bratislavskej Inchebe.

Pozrite siNový Range Rover Velar je plný špičkových technológií

Range Rover Velar vás však neohúri len svojím dizajnom exteriéru, ale veľmi pohľadný je aj zvnútra. Kombinácia špičkových materiálov, množstva displejov a dokonca špeciálnej textílie pôsobí veľmi hodnotne.

Nám sa však podarilo vyskúšať si aj technológie vo vnútri novinky. A povieme vám, ide o technologický orgazmus. Veď sa pozrite, okrem grafického prístrojového panela sú k dispozícii ďalšie dva obrovské displeje, ktoré Land Rover označuje ako Touch Pro Duo.

Ten horný si môžete nakloniť v rozsahu 30 stupňov, tak ako vám vyhovuje. Po vypnutí zapaľovania sa displej vráti do pôvodnej zarovnanej polohy a po opätovnom zapnutí zapaľovania sa zasa obnoví predtým zvolený uhol.

Rozlíšenie displeja je jemné, takže každá grafika dokonale vynikne. Horný displej slúži skôr na ovládanie multimédií, resp. vám umožní zobraziť 360- stupňové okolie vozidla vďaka zabudovaným kamerám.

Výhodou je, že si môžete na širokouhlom displeji nechať zobraziť viacero informácií naraz. A tak môžete okrem navigácie sledovať aj práve prehrávané multimédiá či zobrazovať informácie pripojeného smartfónu. Len na čistenie displeja si budete musieť zvyknúť, lesklá plocha si to jednoducho vyžaduje.

Ako sme už spomínali, systém Touch Pro Duo obsahuje okrem horného 10-palcového displeja aj spodný s rovnakou uhlopriečkou, ktorý nahrádza aj ovládacie prvky klimatizácie. Mimochodom o výkon systému sa stará štvorjadrový procesor Intel a nechýba pevný disk so 60 GB pamäťou.

Spodný displej je efektne zakomponovaný do stredovej konzoly a okrem obsluhy funkcií klimatizácie ním môžete obsluhovať aj systém Terrain Response. Efektné je, že podľa obsahu displeja sa mení aj funkcia dvojice otočných ovládačov.

Dajú sa totiž nastaviť na ovládanie viacerých funkcií, napríklad úpravu teploty v aute, nastavení masážnej funkcie sedadiel či zmenu jazdného režimu.

Toto sme ešte nevideli, jednoducho takto má vyzerať auto, ktoré nielen exteriérom, ale aj interiérom prichádza z budúcnosti.

Grafický je teda aj prístrojový panel, ktorý si taktiež môžete prispôsobiť podľa vlastných preferencií. Na výber je niekoľko možností zobrazenia informácií, nechýba možnoť zobraziť mapu na celú plochu displeja, alebo si zvoliť iba otáčkomer do stredu dispelaja s peknou grafikou naokolo.

Technológií je v novom Range Rover Velar absolútne maximum, samozrejmosťou je aj špičkový zvuk Meridian s výkonom 1 600 W. Rozmiestnených je celkom 23 reproduktorov, pričom zvuk vylepšuje aj technológia digitálnej úpravy Audyssey MultEQ XT a technológia trojrozmerného spracovania zvuku Trifield.

Nechýbajú však ani bezpečnostné a asistenčné systémy, ktoré pohodlne ovládate priamo na volante. Okrem adaptívneho tempomatu sa môžete spoľahnúť na sledovanie mŕtveho uhla, udržiavanie v jazdných pruhoch a podobne.

Nám sa Range Rover Velar mimoriadne páčil. Do predaja pritom príde už tento rok okolo septembra. Nevieme sa dočkať, kedy ho vyskúšame aj na našich cestách a rozšírime si statické dojmy o nové poznatky z jazdy. Rozhodne sa s vami o všetko podelíme.

Zdrojlandrover.sk

Komentáre k článku