Pozrite sa na nové autonómne Hyundai moduly. Ich kolesá sa vedia otáčať o 90°!

ZDROJ | Hyundai

Na nedávnom podujatí servisná spoločnosť Hyundai Mobis oznámila, že dokázala vyvinúť svoj vlastný dizajn modulu, pri ktorom sa vedia otáčať všetky štyri kolesá. Tento koncept by skvelo zapadol v preplnených mestských oblastiach.

Pozrite siCitroën predstavuje sci-fi autonómne modulárne vozidlá

Hyundai Mobis bol pôvodne založený koncom sedemdesiatych rokov v Južnej Kórei ako dodávateľ pre automobilový priemysel. V súčasnosti pôsobí ako servisná časť pre Hyundai Motor Group. Tento koncern zahŕňa Hyundai Motor Company, Genesis Motors a Kia Motors.

Po prvýkrát bol tento koncept ukázaný na podujatí CES 2018, ale odvtedy bol modul kompletne prepracovaný a teraz je pripravený na budúcnosť mestskej mobility.

Hyundai Mobis uviedol, že úspešne vyvinul prototyp modulu e-corner, ktorý spája systémy riadenia, brzdenia, odpruženia a pohonu do každého kolesa. Kolesá sú špeciálne a dokážu sa otáčať až o 90 stupňov, čo umožňuje lepšiu ovládateľnosť najmä v preplnenom meste s úzkymi uličkami.

Moduly v súčasnosti prechádzajú dôkladným testovaním a počíta sa aj so sériovou výrobou. Hyundai Mobis ich plánuje integrovať do špecifickej modulárnej platformy pre účelové vozidlá (PBV).

ZDROJ | Hyundai

Zatiaľ presne nevieme, kedy sa tento projekt reálne dostane do výroby. Spoločnosť by ho chcela priniesť na trh v roku 2025. Môžeme sa tak tešiť na plne autonómne mestské vozidlá, ktoré nebudú mať problém zaparkovať ani v tých najužších uličkách.

Pozrite si8 noviniek, ktoré prináša Range Rover pre rok 2022

ZdrojElectrek

Komentáre k článku