Pozrite sa, čo sa nachádza pod vami na druhej strane planéty

ZDROJ | Google

Na voľné cestovanie po svete si budeme musieť ešte nejakú dobu počkať. Nová webová stránka od Google vás však pošle rovno na opačný koniec Zeme a to pomocou portálu, ktorý si môžete otvoriť rovno pod vami. Postačí vám na to smartfón s Androidom.

Aj vy ste v detstve snívali o tom, na aké miesto by ste sa prekopali, ak by ste dostatočne dlho kopali kolmo nadol? Dnes už snívať nemusíte, vďaka rozšírenej realite a novej webovej stránke Floom zo softvérovej dielne spoločnosti Google.

Túto webovú stránku si stačí otvoriť v prehliadači Chrome na prakticky akomkoľvek smartfóne s operačným systémom Android. Stačí mať nainštalovanú najnovšiu verziu tohto prehliadača a webovej stránke poskytnúť potrebné povolenia pre prístup k polohe a kamere.

Webstránka zobrazí pomocou rozšírenej reality na zemi vír, ktorý sa po ďalšom klepnutí premení na malý portál so satelitnou snímkou z opačnej strany Zeme. Ak ste čakali, že sa takýmto spôsobom prekopete do Číny, zrejme budete sklamaní. Náš portál nám ukázal akurát tak Tichý oceán.

Pozrite siCrash Bandicoot: On the Run! vás vráti do detstva v novej mobilnej „behačke“

Klepnutím na názov tejto „destinácie“ sa môžete preniesť do aplikácie Google Earth, kde si už satelitnú snímku môžete prezrieť v klasickej podobe digitálneho glóbusu.

Na smartfónoch s operačným systémom žiaľ Floom nefunguje. Apple totiž nepodporuje štandard WebXR, na ktorom je táto webstránka postavená a obísť toto obmedzenie sa žiaľ nedá ani cez špeciálny webový prehliadač WebXR Viewer od spoločnosti Mozilla.

ZdrojExperiments with Google

Komentáre k článku