Vieme kde a ako sa opravujú zariadenia od spoločnosti Acer

Mali sme jedinečnú možnosť nahliadnuť do zákulisia servisného strediska spoločnosti Acer, ktoré nájdete v Brne a obhospodaruje servisnú činnosť pre zariadenia z Českej republiky, Slovenska, Poľska, Maďarska a Rakúska. Chcete vedieť kam vlastne vaše zariadenie spoločnosti Acer cestuje v momente keď sa vyberie na opravu?

Acer servisne centrum Brno_01

Ako sme spomínali servisné centrum spoločnosti Acer v Brne je regionálnym servisným centrom. Okrem zariadení z domácej Českej republiky tak spracúva aj zariadenia zo Slovenska, Poľska, Maďarska a Rakúska. Prvým miestom, s ktorým je zákazník v kontakte je call centrum, ktoré je k dispozícii počas pracovných dní od 8:00 do 16:30. Pracovníci centra majú jednotlivé krajiny rozdelené, tak aby vedeli komunikovať so zákazníkmi v ich rodnom jazyku.

Acer Servisne centrum online

 

Zákazník môže pritom svoj problém riešiť z pohodlia domova a nie je potrebná návšteva žiadneho predajného miesta. Pre vybavenie servisného zásahu mu stačí použiť call centrum spoločnosti Acer, prípadne môže použiť online kontaktný formulár na internetových stránkach spoločnosti Acer.

Acer servisne centrum Brno_02

Acer servisne centrum Brno_04

Prekvapením je, že priamo v call centre nájdete aj niekoľko vzoriek aktuálnych modelov smartfónov, počítačov a iných zariadení spoločnosti Acer. Častokrát totiž nie je potrebné zariadenie odoslať do servisu a problém je možné vyriešiť aj „na diaľku“. Práve preto majú k dispozícii pracovníci call centra niekoľko zariadení, na ktorých si môžu hneď pozrieť a overiť problémy, s ktorými sa zákazníci na servisnú podporu Aceru obrátia.

Acer servisne centrum Brno_03

Samotné servisné stredisko Aceru práve nedávno oslávilo desiate výročie, pri príležitosti ktorého sa konal aj deň otvorených dverí pre rodiny pracovníkov tohto servisného centra. V súčasnosti v servisnom centre pracuje 120 zamestnancov pričom 11 z nich v ňom pracuje už od založenia.

Acer servisne centrum Brno_05

Ako to však je s technikou, ktorá teda skutočne potrebuje opravu? Ako nám počas návštevy prezradili zástupcovia servisného strediska Acer v Brne, denne príde približne 400 jednotiek na opravu. Jedná sa však o všetky jednotky zo spomínaných krajín. Tie sa dostanú na príjem, kde sú presne zaradené a priradené na opravu.

Acer servisne centrum Brno_06

Triedenie a dokonalé označenie produktov, ktoré prišli na opravu sú totiž základným prvkom, ktorý je potrebné pri podobnom veľkom servise dodržať. V servisnom centre Acer na to okrem iného používajú aj systém farebných plôch na zemi. Každá farba znamená jednotlivé fázy opravy. Technici tak hneď vedia, v ktorej fáze opravy sa daný produkt nachádza.

Acer servisne centrum Brno_10

Acer servisne centrum Brno_09

Technici v servisnom centre Acer sú špecializovaní na určité typy zariadení. Je tým zabezpečené práve to, že sa vášmu zariadeniu bude venovať technik, ktorý vie presne ako v prípade jednotlivých opráv postupovať. Aj vďaka tomu patrí servisné centrum Aceru k najlepším v Európe.

Acer servisne centrum Brno_07  Acer servisne centrum Brno_08

Samozrejme, počas návštevy padla aj otázka, ktoré časti jednotlivých produktov sa kazia najčastejšie. Napríklad v prípade notebookov sú to najmä pevné disky, alebo základné dosky. Servisné centrum má pritom skladom väčšinu náhradných dielov pre modely aj 5 rokov staré. Servisnú podporu servis poskytuje aj starším zariadeniam, ale tu je potrebné na opravu zariadenia čakať o niečo dlhšie.

Acer servisne centrum Brno_13

Pre detekciu problémov jednotlivých zariadení pritom pracovníci servisného centra Acer využívajú vlastné softvérové riešenie vyvinuté presne na mieru. Súčasťou tohto riešenia je aj rozsiahla databáza aktuálnych verzií softvéru pre jednotlivé zariadenia.

Acer servisne centrum Brno_17

Pýtate sa čo je toto? Je to stroj, ktorý je schopný okamžite kopírovať niekoľko desiatok CD diskov. Majitelia zariadení Acer totiž často po servisnej podpore požadujú dodanie CD diskov, ktoré boli pribalené k produktu a zákazníkovi sa ich podarilo stratiť.

 

Acer servisne centrum Brno_15  Acer servisne centrum Brno_14

Samozrejme, v servisnom stredisku okrem počítačov a notebookov nájdete aj technikov, ktorý sa venujú smartfónom a tabletom od Aceru. Aj tieto menšie „mašinky“ totiž občas potrebujú odborné oko servisného technika.

Acer servisne centrum Brno_19  Acer servisne centrum Brno_18

No a potom ako je zariadenie konečne opravené a poriadne otestované, môže sa vybrať na cestu späť k svojmu majiteľovi. Na to je v servisnom centre spoločnosti určená samostatná časť. Tu sa zariadenie zabalí a priradí sa mu prepážka na základe cieľovej krajiny a zvoleného spôsobu dopravy.

Takto nejako vyzerá cesta vášho zariadenia Acer, ktoré sa dostane do servisu. Celý proces vybavenia opravy sa pritom štandardne pohybuje na úrovni tri a pol pracovného dňa. Ak k tomu pripočítame aj prijatie zariadenia a jeho spätné odoslanie zákazníkovi kuriérom, dostaneme sa na hodnotu piatich pracovných dní. Je teda vidieť, že technici servisného strediska Acer vedia, čo robia a najmä vďaka nim získalo toto servisné stredisko niekoľko významných ocenení. 

Komentáre k článku