Poznáme špecifikácie nového Huawei P20 Lite

Čínsky líder medzi smartfónmi, Huawei, už o pár dní oficiálne predstaví sériu P20. Z tohto produktového radu bude najlacnejším modelom práve Huawei P20 Lite. Poďme sa pozrieť, čo bude v sebe ukrývať táto novinka.

recenziaHuawei P20 lite – štýlovka zo strednej triedy

Po dizajnovej stránke môžeme opäť vidieť silnú inšpiráciu Apple iPhone X. Okrem predného výrezu na displeji nechýba zadný fotoaparát v tvare totožnom s tým na iPhone X. Zdá sa, že Huawei P20 Lite sa rozhodol ísť rovnakou cestou ako ASUS ZenFone 5 a 5z.

recenziaHuawei P20 Pro – Naozaj vidí viac ako iní!

Smartfón Huawei P20 Lite disponuje 5,84″ IPS displejom s pomerom strán 19:9 a rozlíšením Full HD+. Čo sa týka fotoaparátu, smartfón disponuje duálnym fotoaparátom 16 Mpx + 2 Mpx, ktorý by sa mal postarať o slušné fotky. Nechýba 16 Mpx webkamera.

ZDROJ | Huawei

Pozrite siRoadReader: Huawei vytvoril autonómne auto pomocou smartfónu

Ak sa zaujímate o batériu, Huawei P20 Lite bude mať 3 000 mAh batériu, ktorá by mala stačiť na 1,5 dňa výdrže na jedno nabitie. Určite poteší aj funkcia rýchlo-nabíjania Fast Charge 2.0. Smartfón disponuje 8-jadrovým procesorom HiSilicon Kirin 659 (4×2,36 GHz Cortex-A53 a 4×1,7 GHz Cortex-A53).

recenziaHuawei P20 – priamy útok na najvyššiu ligu

Z ďalších technológií nechýba Bluetooth, GPS, GLONASS, NFC či rádio. Poteší aj snímač odtlačkov prstu, ktorý sa však nachádza na zadnej strane smartfónu.

Vo vnútri nájdeme 4 GB RAM a 64 GB úložisko, no kapacitu smartfónu si môžete rozšíriť microSD kartou. Tiež si môžete dať do smartfónu dve SIM karty, čo sa oplatí najmä ak často cestujete do zahraničia. Operačným systémom bude Android 8.0 Oreo s nadstavbou EMUI 8.0.

ZDROJ | Huawei

Pozrite siASUS ZenFone 5 a 5z – kópie iPhonu X z Taiwanu

Smartfón by mal byť k dispozícií v troch farebných spracovaniach – čiernej, ružovej a modrej a cena by mala byť okolo 370-380 eur, čo je v porovnaní s inými nižšími triedami smartfónov celkom dosť, no počkajme si na finálnu cenu po oficiálnom oznámení smartfónu.

Huawei P20 Lite bude na Slovensku dostupný od 1. apríla 2018. K oficiálnemu predstaveniu série Huawei P20 by malo dôjsť 27. marca v Paríži.

ZdrojGsmArena

Komentáre k článku