Poznáme nové detaily o funkcii Face ID, ktorou bude disponovať nový iPhone X

ZDROJ | Apple

Portál Techcrunch vyspovedal v interview Craiga Federighiho, ktorý zastáva v Apple funkciu chief of software engineering. Dostalo sa aj k otázkam ohľadne nového Face ID.

https://www.youtube.com/watch?v=wmEqgjT61FA

Samotný Federighi sa na účet Face ID vyjadril ako inak pozitívne a vraj funguje neuveriteľne spoľahlivo a rýchlo. Pripomenul tiež, že na to aby funkcia fungovala, musíte mať otvorené oči a kamera musí nasnímať vaše oči, ústa a nos, takže to, že by vás niekto oskenoval kým spíte a tak si otvorí telefón pravdepodobne hroziť nebude.

Federighi spomenul, že ak ste lekár a nosíte rúško, Face ID vám smartfón neodomkne, no ak napríklad budete nosiť helmu či šál, iPhone X by sa mal odomknúť.

Čo sa týka okuliarov, vraj s väčšinou slnečných či dioptrických modelov by nemal byť problém, no ak sa jedná o špeciálny druh zrkadlových skiel, Face ID pravdepodobne fungovať nebude.

ZDROJ | Apple

Pozrite siApple iPhone X má vykrojený OLED displej, Face ID a cenu od 1 199 €

Ak vám toto príde obmedzujúce, spomeňte si, že Touch ID tiež nefungovalo s nasadenými rukavicami. Ak sa bojíte, že by vaša tvár mala byť nahratá na nejaký cloud server, Federighi ozrejmil, že údaje z funkcie budú uložené len v telefóne a nič nebude nahrávané na internet.

Apple vraj nebude zbierať žiadne dáta z tejto funkcie. K dátam teda nebudú mať prístup ani policajné zložky, ani žiadne iné tretie strany.

ZDROJ | Apple

Pozrite siApple iPhone – 10 rokov od revolúcie až po súčasnosť

V prípade, že Face ID nerozozná tvár 5-krát po sebe, zariadenie zruší Face ID a bude možné odomykať len pomocou kódu, podobne ako to bolo pri Touch ID odomykaní. Ak rozpoznávanie tváre nebolo použité posledných 48 hodín, iPhone X bude vyžadovať kód.

Poslednou zaujímavosťou, ktorá sa spomínala v rozhovore bola, že v prípade, že by vám chceli telefón ukradnúť, stačí stlačiť a podržať tlačidlá na bokoch iPhonu X, čím sa smartfón dostane na obrazovku vypnutia a zároveň sa vypne funkcia Face ID. Otázne však je, či si na tento postup spomeniete, keď vás budú okrádať 😉.

ZdrojTechcrunch

Komentáre k článku