PowerUp FPV je papierový dron, ktorý ovládate pohybom svojej hlavy

ZDROJ | PowerUp Toys

Na crowdfundingovej platforme Kickstarter sa objavil nový projekt. Jedná sa o papierového drona, ktorého môžete ovládať pohybom svojej hlavy. Samotný dron je totiž vybavený kamerou, ktorá obraz premieta priamo do okuliarov s virtuálnou realitou. Používateľ tak nielen vidí to, čo dron, ale pohybom svojej hlavy ho môžet veľmi jednoducho ovládať.

PowerUp FPV, tak sa totiž tento zázrak volá, používa pre streamovanie obrazu kamery do smartfónu pomocou Wi-Fi technológiu od spoločnosti Parrot. PowerUp vytvára vlastnú Wi-Fi sieť, takže sa nemusíte spoliehať na tú, ktorú vytvoríte svojim smartfónom. Dosah je pritom viac ako 90 metrov. Ak sa dron dostane mimo tohto teritória, automaticky pristane.

PowerUp FPV 10
ZDROJ | PowerUp Toys

Spoločnosť, ktorá za novým dronom stojí pracuje aj na možnosti spolupráce so streamovacov službou Meerkat, aby v budúcnosti mohli majitelia PowerUp FPV v reálnom čase vysielať obraz zo svojich letov. Okrem toho má tento dron veľkú výhodu v tom, že funguje s okuliarmi Google Cardboard, takže si virtuálnu realitu bude môcť užiť každý. Samozrejme ale podporuje PowerUp aj iné druhy okuliarov pre virtuálnu realitu.

PowerUp FPV 09
ZDROJ | PowerUp Toys

Ak vás teda tento zázrak zaujal, neváhajte ho podporiť počas kampane na Kickstarteri, kde ho môžete získať už od 159 USD. K prvým majiteľom sa PowerUp FPV dostane už v júni budúceho roku.

ZdrojKickstarter

Komentáre k článku