Povedzte si ÁNO a ukážte svetu, čo všetko sa vo vás skrýva

ZDROJ | Telekom

V každom z nás je skrytý často až netušený talent. Niekto je dobrý v športe, iný v hudbe. Ten výborne programuje a tamten sa bravúrne vyzná v zákutiach ľudského tela. Denno-denne však musíme prekonávať mnoho rôznorodých bariér.

Príbehy úspešných sú ako rozprávka s dobrým koncom. Ale na začiatku každej cesty je sen alebo vízia uskutočniť niečo nové, uľahčiť zaužívané postupy, zjednodušiť možnosti komunikácie, alebo napríklad aj výučby.

https://www.youtube.com/watch?v=ZO9wwHY7vq4

Rovnako na tom bol aj Tomáš Brngál. Študent medicíny Lekárskej fakulty UK v Bratislave strávil hodiny pri klasických učebniciach a atlasoch. Presne tak, ako každý iný medik, potreboval pochopiť štruktúry ľudského tela. To mu však nestačilo, chcel viac.

Spočiatku si kreslil anatomické štruktúry na vlastné telo. Pri tom našiel vlastný spôsob a dával učeniu nový rozmer. Zistil, že nič nie je nemožné a svoju predstavu o interaktívnej výučbe medicíny začal pretvárať do reality.

ZDROJ | Telekom

Založil firmu Virtual Medicine a dnes, po rokoch vývoja, svojou aplikáciou Human Anatomy VR (Oculus store, Google Play) fascinuje študentov i lekárske kapacity po celom svete. V aplikácii aplikoval nový pohľad na anatómiu ľudského tela. Už na prvý pohľad zaujme vynikajúca grafika, pričom počas prehliadania častí ľudského tela vo virtuálnej realite vidíte ich podrobný popis.

Samozrejmosťou sú latinské názvy pre jednotlivé časti anatomických štruktúr, rovnako sa dobre v aplikácii vyhľadáva. V Human Anatomy VR nájdete kompletnú kostru, svalový systém, nervový systém, kardiovaskulárny systém, respiračný systém, kožný systém, zažívací systém, reprodukčný systém či lymfatický systém.

https://www.youtube.com/watch?v=9UNT6HR4zbU

Tak isto, ako Tomáš so svojím tímom, si aj vy môžete povedať ÁNO a ukázať nie len svojim blízkym, ale hoci aj celému svetu, čo sa vo vás skrýva. Svojimi inováciami vám k tomu napomôže aj Telekom. V jeho najlepšej sieti #nicniejenemozne. Veď nie nadarmo už piatykrát po sebe Telekom získal prestížne ocenenie od P3 Communications pre najlepšiu mobilnú sieť.

ZDROJ | Telekom

Telekom svojou 4G sieťou pokrýva už 93 % populácie Slovenska. Vo všetkých mestách, v tisícke obcí, pri vodných nádržiach či v turistických oblastiach, ale aj pozdĺž diaľnic a cestných ťahov tak môžete pohodlne surfovať v rýchlej 4G sieti.

Tu sa však jeho kroky len začínajú. Telekom totiž pokračuje v nasadzovaní ďalších technologických inovácií. Uvedenie dvojice noviniek v podobe 256-QAM modulácie pre downlink a 64-QAM modulácie pre uplink je výbornou správou pre všetkých, ktorí ste jeho zákazníkmi. Vďaka tomu sa rýchlosť sťahovania zvýšila o 33 % (v maxime až na 500 Mbit/s) a v prípade odosielania dát to umožnilo zvýšenie rýchlosti až do 75 Mbit/s.

ZDROJ | Telekom

Okrem rýchleho internetu môžete v 4G sieti Telekomu využiť aj technológiu VoLTE (Voice over LTE) na oveľa rýchlejšie spojenie hovoru a telefonovanie priamo v 4G sieti, teda bez prepínania do 3G či 2G siete. V ponuke operátora sa aktuálne nachádza už takmer 40 smartfónov s podporou VoLTE. A je z čoho vyberať. Zastúpenie tu majú všetky významné značky ako Apple, Honor, Huawei, LG, Motorola, Samsung a Sony.

ZDROJ | Sony

Pre tých, ktorí pri svojej práci potrebujú prenášať veľké objemy dát a rýchlosť prenosu je pre nich alfou a omegou, má Telekom k dispozícii gigabitový internet na optike. Doplnkovú službu Giga si môžete aktivovať k optickému Magio internetu XL, a to bez viazanosti iba za 5 € mesačne.

ZDROJ | Telekom

Vedieť sa postaviť a čeliť prekážkam chce nielen kus odvahy či pevnej vôle, ale aj podporu. Od svojich blízkych, známych či priateľov. A je dobré, ak za vami stojí aj technologický inovátor s ktorým #nicniejenemozne. Už nemusíte iba snívať, vaše sny sa môžu stať realitou. Tak povedzte si ÁNO a tak, ako Tomáš Brngál, zistite aj vy, čo je vo vás skutočne ukryté.

Článok vznikol v spolupráci so spoločnosťou Slovak Telekom.

ZdrojTelekom,Mandibulárka

Komentáre k článku