Potrebujeme vôbec neobmedzené paušály?

Fenomén neobmedzených paušálov u operátorov je tu už dlhšiu dobu. Bol to práve operátor O2, ktorý v minulosti priniesol ako prvý paušály, kde ste sa nemuseli zamýšľať nad tým koľko voláte a komu voláte. Pribudli už aj správy, len na dáta ste si museli stále dávať pozor.

Je tomu pár dní, kedy operátor O2 prostredníctvom netradičnej virtuálnej tlačovej konferencie predstavil nové neobmedzené O2 SMART paušály. Prišlo to, na  čo mnohí z nás dlhšie čakali. Dočkali sme sa. Dnes nám stačí 40 €/mesačne a máme vo svojom smartfóne všetko bez toho, aby sme sa zaujímali o svoju spotrebu. Hovoríme o neobmedzenom Titanovom O2 SMART Paušále. Sú tu však aj ďalšie dva, drahšie no s ďalšími výhodami.

Potrebujeme vôbec „neobmedzeno“? To je skutočne zaujímavá otázka, na ktorú si musíme odpovedať každý sám. Rozhodne neobmedzený paušál nie je potrebný pre ľudí, ktorí komunikujú minimálne resp. nedátujú vobec. Tí však často nemajú ani paušálny program s platbou na faktúru, jednoducho im vyhovuje predplatená karta. A to je správne, majú to, čo je pre nich najvhodnejšie.

ZDROJ | bruce mars

Lenže potom sme tu my, ľudia, ktorí svoj smartfón v súčasnej modernej dobe využívajú naplno. Nechcú sa obmedzovať. Zvykli sme si nerozmýšľať nad tým kedy a komu telefonujeme. Mnohí si to nepamätajú, kedysi sa však platilo za hovor dokonca v minútovej tarifikácii. Jednoducho aj keď mal 5 sekúnd, zaplatili ste za minútu. Nehovoriac o tom, že ak ste telefonovali zo siete jedného operátora k druhému, ceny boli výrazne odlišné, samozrejme zväčša drahšie. Tieto časy sú minulosťou, dnes platíme po sekundách a nerozmýšlame do akej siete.

A nielen to, telefonovanie je už úplným štandrdom, mnohí z nás nechcú počítať ani minúty, koľko a kam v danom mesiaci pretelefonovali. Zaplatiť jednu sadzbu a volať koľko chceme a kam chceme, na to sa dá rýchlo zvyknúť a zvykli sme si. Mimochodom, dnes môžete mať paušál s neobmedzenými volaniami a správami v O2 už za 15 € mesačne, konkrétne ide o Biely O2 Smart Paušál.

Pozrite siO2 má nové Smart paušály. Prispôsobujú sa dobe aplikácií a dát. Ako?

Rovnaká situácia je aj s SMS a MMS správami, tiež ich už mnohí vo svojich paušáloch nepočítame. Navyše správy nahrádzajú aplikácie, cez ktoré komunikujeme oveľa viac. Tie využívajú dáta. Ak chytíte smartfón, necháte sa navigovať cez aplikáciu využívajúcu online mapy, využívate dáta. Ak si čítate správy na vašom obľúbenom portály (budeme radi, ak v záložkách máte i TECHBOX), počúvate online rádio, streamujete si podcasty či sledujete videá na YouTube. Chce to dáta, viac a viac dát.

Pozrite siAko získať 40 GB dát zadarmo od O2 iba za to, že ste doma?

Smartfón bez dát je ako auto bez šoféra. Nevyužitý. Áno, existujú aj dáta „zadarmo“, ak sa pripojíte na Wi-Fi doma či na verejnom mieste alebo vo vašej obľúbenej reštaurácii, na návšteve. Ale čo ak cestujete autom, vlakom, alebo čakáte na zastávke MHD a spoj nie a nie prísť. Nikde naokolo žiadna Wi-Fi. Nie, tieto situácie nechceme zažívať, preto máme dáta od operátora aj v smartfóne či už na predplatenej karte, v rámci paušálu alebo prostredníctvom rôznych dátových balíkov.

Doteraz sme si ich počítali, no prišla doba, kedy nemusíme ani to. V ponuke operátora O2 sa ako u prvého operátora na Slovensku objavili neobmedzené dáta v rámci klasických paušálov. A je to tu! Prišla ďalšia pohoda. Dát bolo doteraz v zásade dosť, mnohí z nás si vystačili s množstvom dát, ktoré sme mali v rámci našich paušálov. Ale ruku na srdce, kto si na ne nemusel dávať pozor? Prišli sme domov, boli ste radi, že ste sa pripojili na Wi-Fi. Prišli sme na stretnutie, hľadali sme Wi-Fi.

Je to o pocite slobody. Jednoducho teraz si na dáta nemusíte dávať pozor nech robíte na vašom smartfóne čokoľvek. Tak ako sme si zvykli na neobmedzené volania, správy, veľmi radi si zvykneme aj na neobmedzené dáta. Možno ich úplne nepotrebujeme, ale je dobré, že sú tu a že si ich môžeme užívať už teraz.

Pozrite siO2 predstavilo nové flat Smart Paušály s cenami od 40 € mesačne

ZDROJ | nastya_gepp

Ako sme už spomínali, najdostupnejším neobmedzeným O2 SMART Paušálom je Titanový za 40 €/mesačne. V ňom získate okrem neobmedzených dát s rýchlosťou sťahovania a odosielania do 10 Mbit/s aj neobmedzené hovory či SMS a MMS správy. Uvedená rýchlosť úplne postačí na každodenné využívanie smartfónu a sledovanie videí aj vo vysokej Full HD kvalite.

K paušálu však dostanete aj jednu prémiovú aplikáciu, keďže ide o O2 SMART Paušál. Vybrať si môžete HBO GO, Denník N, SME, Tidal Music alebo O2 TV. A to stále nie je všetko, paušál vám dá operátor bez viazanosti. A ak chcete nový smartfón alebo iné zariadenie z ponuky operátora, môžete naň získať bonus 180 €. Ak bonus nevyužijete, máte nárok na druhú prémiovú aplikáciu.

ZDROJ | Mohamed QWERTY

Ak ste náročnejší, poďte do neobmedzeného Platinového O2 SMART Paušálu. Ten za príplatok 10 € (teda celkovo za 50 €/mesačne) ponúkne rovnako neobmedzenú komunikáciu, avšak už s rýchlosťou sťahovania a odosielania do 20 Mbit/s. To už je nielen na každodenné využívanie smartfónu, ale aj sledovanie videí vo veľmi vysokej Ultra HD alebo 4K kvalite. K dispozícii máte pritom už 2 prémiové aplikácie a bonus na zariadenie vo výške 300 €.

Ak máte radi čísla, tak možno si všimnete, že bonus 300 € je vyšší o 120 € oproti Titanovému O2 SMART Paušálu. Čo to znamená? Ak plánujete kúpu zariadenia, máte ho o 120 € lacnejšie, to je ako by ste za rozdiel v paušáloch neplatili celý rok (12 x 10 €) nič naviac.

A poďme do finále. Sú medzi nami tí, čo chcú maximum. A v O2 je maximom Diamantový O2 SMART Paušál. Aby ste nestratili, tak vedzte, že tu je všetko neobmedzené za 60 €/mesačne. A keď hovoríme všetko, tak aj rýchlosť dát je ohraničená len limitom 4G siete operátora O2 (aktuálne 73/25 Mbit/s pre download, resp. upload). Jednoducho idete na maximum, čo sieť ponúkne a zvládne váš smartfón či tablet. Aj tu dostanete až 2 prémiové aplikácie a bonus na zariadenie je vo výške 360 €.

A aby sa nezabudlo, neobmedzené dáta v paušáloch od O2 si môžete naplno užívať v rámci FUP do 100 GB dát. Po prečerpaní 100 GB dát sa prenosová rýchlosť zníži na 2 Mbit/s pre sťahovanie a na 1 Mbit/s pre odosielanie dát, čo je stále skvelá hodnota na využívanie vášho smartfónu.

Článok sme pripravili v spolupráci s O2.

 

Komentáre k článku