Poštová banka sa mení a chce osloviť aj mladých ľudí

ZDROJ | Poštová banka

Poštová banka sa mení. Dnes totiž tretia najväčšia banka na slovenskom trhu oznámila veľké množstvo zmien, pričom asi najviditeľnejšou zmenou bude zmena samotného loga banky. Pozitívne zmeny však nastanú aj v komunikácii a samozrejme aj samotných produktoch.

postova-banka-nove-logo-2017_01
ZDROJ | Poštová banka

Doposiaľ bola Poštová banka považovaná za „starú dámu“ medzi bankami na našom trhu. Tomu zodpovedala aj samotná klientela banky, ktorá bola z prevažnej časti tvorená najmä staršou generáciou. Banka sa však aktuálne bude snažiť okrem staršej generácie osloviť strednú a mladú generáciu klientov.

Poštová banka sa tak bude snažiť reagovať na zmeny na trhu, ktoré sa aktuálne objavujú, alebo je predpoklad ich objavenia v nasledujúcom období. Banka sa tak rozhodla na najväčšiu zmenu vo svojej histórii, pričom jednou z najväčších zmien bude práve zmena cieľovej skupiny.

postova-banka-nove-logo-2017_04
ZDROJ | Poštová banka

Pre bežných používateľov však bude najviditeľnejšou zmenou nové logo a tiež vizuálne prostredie, s ktorým sa klienti Poštovej banky budú stretávať na pobočkách banky. Nové logo, ktoré je svieže a jednoduché má podporiť zmenu zamerania sa banky na mladšiu klientelu. Kruh symbolizuje jednoduchosť ponuky a prístupnosť samotnej banky.

postova-banka-nove-logo-2017-tb_02

Súčasťou zmien, ktoré Poštová banka pripravuje bude aj otvorenie nových pobočiek. Aktuálne Poštová banka disponuje 45 pobočkami, pričom v priebehu nasledujúcich dvoch rokov by mal počet pobočiek prekročiť číslo 65. Samozrejme Poštová banka plánuje aj naďalej spolupracovať so Slovenskou poštou.

postova-banka-nove-logo-2017_02
ZDROJ | Poštová banka

Okrem toho plánuje pre tento rok Poštová banka spustiť úvery na bývanie, ktoré sú práve smerované pre novú cieľovú skupinu. Novinkou by mali byť aj úvery pre podnikateľov, ktoré bude možno vybaviť expresne rýchlo. Vybavenie podnikateľského úveru totiž bežne trvá zbytočne dlho a banka by rada poskytovala podnikateľské úvery s rekordne krátkym časom vybavenia samotného úveru.

postova-banka-nove-logo-2017-tb_03

Od 1. februára Poštová banka spustí pre všetkých klientov svoju novú mobilnú bankovú aplikáciu, ktorá bola doposiaľ dostupná len pre vybraných zamestnancov banky, ktorí ju testovali. Na testovaní samotnej aplikácie sa podieľalo zhruba 800 zamestnancov banky.

postova-banka-nove-logo-2017_05
ZDROJ | Poštová banka

Aplikácia sa má vyznačovať najmä jednoduchým prostredím a intuitívnym ovládaním. Pritom banka dbala na to, aby aplikácia obsahovala všetky potrebné funkcionality. Tešiť sa tak okrem možnosti zobrazenia zostatkov a základných operácií môžeme tešiť aj na čítačky QR kódov a samozrejme aj IBAN čítačku. Samotná banková aplikácia Poštovej banky bude dostupná pre operačné systémy iOS a Android.

postova-banka-nove-logo-2017_06
ZDROJ | Poštová banka

Kruh v novom logu by mal prezentovať jednoduchosť a prístupnosť banky. Okrem kruhového loga bude používané aj nové logo spojené s poštárskou trubkou, ktoré bude používané najmä v distribučnej sieti. Kompletnou zmenou prejdu pobočky banky, pričom do konca februára budú rebrandované všetky pobočky na nové logá a farebné kombinácie.

 

Komentáre k článku