Porsche ukázalo nové Panamera Turbo S E-Hybrid Sport Turismo

Porsche konečne bližšie predstavilo očakávaný hybrid Panamera Turbo S E-Hybrid Sport Turismo. Čo všetko táto novinka ponúkne? Dočítate sa v článku.

Model bude kombinovať štvorlitrový motor V8 a elektrický motor. Dokopy zvládne Porsche vydať energiu 500 kW pri spotrebe iba 3 litre na 100 kilometrov. Športiak vyprodukuje 69 gramov CO2 emisií na kilometer.

ZDROJ | Porsche

Pozrite siPorsche predstavilo Porsche Design Huawei Smartwatch

Z 0 na 100 km/h dokáže Panamera dosiahnúť iba za 3,4 sekundy. Za 8,5 sekundy dokáže Porsche dosiahnúť rýchlosť 200 km/h. Maximálna rýchlosť je slušných 310 km/h, takže nemecké diaľnice a závodné okruhy sa majú na čo tešiť.

Čo sa týka elektrického motoru, Panamera Turbo S E-Hybrid Sport Turismo dokáže ísť na jedno nabitie čisto na elektrický pohon na vzdialenosť 49 kilometrov. Pri elektrickom pohone je maximálna rýchlosť solídnych 140 km/h. Batéria sa dá v závislosti od nabíjacej stanice a nabíjačky nabiť v rozmedzí 2,4-6 hodín.

ZDROJ | Porsche

Pozrite siNové Porsche Panamera má krídlo v štýle Iron Mana

Po dizajnovej stránke si fanúšikovia Porsche prídu určite na svoje. Vozidlo vyzerá jednoducho nádherne nielen vďaka jemným bočným líniám na karosérii, ale aj vďaka strešnému spojleru.

V interiéri Panamera Turbo S E-Hybrid Sport Turismo nájdete plne automatizovaný kokpit doplnený technológiou InnoDrive pre adaptívnu kontrolu premávky a čiastočné autonómne riadenie. Nechýba štýlové ovládanie automatickej prevodovky a digitálny tachometer.

ZDROJ | Porsche

Pozrite siMercedes-Benz plánuje do roku 2022 elektrickú verziu všetkých vozidiel

Okrem športového módu si môžete vybrať aj mód Sport Plus, kedy sa spojler presunie na pozíciu, ktorá zvýši aerodynamiku a celkovú rýchlosť vozu.

Porsche Panamera Turbo S E-Hybrid Sport Turismo sa dá objednať už teraz za cenu 188 592 eur z Nemecka. Nechýba samozrejme možnosť ďalšej bohatej výbavy. Čo na tohto tátoša poviete? Brali by ste takéto autíčko zaparkované vo vašej garáži, alebo radšej by ste uprednostnili inú značku?

ZDROJ | Porsche

ZdrojPorsche

Komentáre k článku