Porsche Taycan i Tesla Model X skončili na totálku, dostal plný počet

ZDROJ | Tesla

Európska agentúra Euro NCAP (European New Car Assessment Programme) nedávno testovala najnovšie elektromobily od Porsche a Tesly. V oboch prípadoch skončili síce prakticky všetky autá ako sa hovorí „na totálku“, no za to si zaslúžili plný počet hviezdičiek.

ZDROJ | Mashable

Porsche Taycan

Najnovší prémiový elektromobil sa do Euro NCAP dostal pomerne rýchlo. Celkom rýchlo dokončil i testy a s výborným výsledkom. Teda na prvý pohľad. 5 hviezdičiek dnes už dostane azda každé nové auto, výrobcovia sa bezpečnosti venujú podstatne viac, ako kedysi.

Rozdielom sú však jednotlivé hodnotenia. Za bezpečnosť dospelého vo vozidle Taycan dostal 85%, za dieťa 83%. Horšie však skončia chodci, za ktorých získal Taycan len 70%. Za poslednú položku, bezpečnostné systémy si vyjazdil 73%. Euro NCAP konkrétne testovala model Taycan 4S Performance Battery.

Kompletné výsledky testu (v PDF) si môžete stiahnuť z webu Euro NCAP.

ZDROJ | Euro NCAP

Tesla Model X

Abecedne druhý, ale reálne lepšie dopadlo SUV americkej Tesly. Euro NCAP testovalo Tesla Model X Long Range. Po mnohých nárazoch si aj tento elektromobil vyslúžil hodnotenie 5 hviezdičiek, no s o čosi vyšším hodnotením v jednotlivých častiach testu.

Za bezpečnosť dospelého vo vozidle Model X získal 98%, čo je až o 13% viac, ako Taycan. Za bezpečnosť dieťaťa Tesla dostala 81%, čo je o čosi menej, ako v prípade Porsche. Za bezpečnosť chodcov má Tesla tiež viac ako Porsche, a to 72%. Výrazne viac ale dostala za bezpečnostné systémy, až 94%.

Výsledok testovania Euro NCAP pre Tesla Model X si taktiež môžete stiahnuť (v PDF) z webu Euro NCAP.

ZDROJ | Euro NCAP

ZdrojEuro NCAP,Euro NCAP

Komentáre k článku