Porsche má vlastnú rýchlonabíjačku pre elektromobily s výkonom 320 kW

To, že nemecké Porsche vie robiť dizajnové veci nám dokazuje už desiatky rokov. Prečo by potom aj taká vec, ako rýchlonabíjacia stanica pre elektromobily nemohla vyzerať luxusne a štýlovo ako všetky modely Porsche? To si zjavne povedali aj dizajnéri automobilky, ktorí navrhli jej dizajn. Inžinieri sa postarali o vnútro, ktoré je tiež zaujímavé.

ZDROJ | Porsche

Prísne hranatá nabíjačka síce vozidlá Porsche nepripomína ani zdiaľky, no to by sme o nabíjačky ani čakať nemohli. Dizajnéri navrhli nabíjaciu stanicu ako dva samostatné celky. V jednej časti je potrebná obria elektronika ako transformátor s chladičom, tá druhá má už len kábel a displej na ovládanie. Displej má mať až 10 palcov.

Vo vnútri FlexBoxu, ako Porsche nazvalo veľkú krabicu pri nabíjačke, je však navyše aj 70, resp. 140 kWh batéria, ktorá sa nabíja v čase, kedy nie je k nabíjačke pripojený elektromobil.

Nabíjačka bude teda dostupná v dvoch verziách – 160 kW a kombináciou dvoch nabíjačiek až 320 kW. Nabíjať vozidlá bude možné až s 800 V a výkonom spomínaných 320 kW, čo sľubuje pomerne rýchle nabíjanie aj veľkých batérií.

ZDROJ | Porsche

Oficiálne predstavenie očakávaného elektromobilu Porsche Taycan sa totiž blíži a bez potrebnej infraštruktúry oň nemusí byť dostatočný záujem. Navyše sieť rýchlonabíjačiek bude musieť poskytovať v súčasnosti extrémne hodnoty, ako napríklad výkon 350 kW, inak nabíjanie veľkých batérií by trvalo ešte dlhšie.

Pozrite siPorsche Mission E Cross Turismo – elektrický crossover oficiálne predstavený

Porsche tvrdí, že vďaka 800 V technológii batérií je možné nabíjať batérie na dojazd 400 km v priebehu 20 minút. To znie výborne, pretože aj na klasickej čerpacej stanici miniete minimálne 10 minút času na natakovanie a zaplatenie. Popri čakaní na nabitie pritom nemusíte stáť v zápachu benzínu a nafty.

V súčasnosti Tesla ponúka Supercharger nabíjačky s výkonom 145 kW, no bežne sa môžete stretnúť s 50 kW, resp. ešte menšími nabíjačkami. Pre batérie s kapacitou nad 100 kWh sú ale takéto nabíjačky veľmi slabé.

ZDROJ | Porsche

 

ZdrojPorsche

Komentáre k článku