Porsche bližšie predstavilo nový ekologický model Cayenne E-Hybrid

ZDROJ | Porsche

Porsche už nejakú dobu pracuje na novej hybridnej verzii svojho ikonického SUV. Nový Porsche Cayenne E-Hybrid bude mať dojazd okolo 40 kilometrov, no napriek tomu sa bude jednať o najvýkonnejšie vozidlo zo série Cayenne.

ZDROJ | Porsche

Kým sa budúci záujemcovia dočkajú plne-elektrického modelu Mission E, na rok 2019 je pripravený Cayenne E-Hybrid, ktorý predstavuje pokračovanie pre plug-in hybridy od Porsche – model Panamera E-Hybrid či model Turbo S E-Hybrid.

Jedná sa o logický krok zo strany Porsche, keďže Cayenne je najpopulárnejší model tejto nemeckej automobilky. Pod kapotou tejto novinky nájdeme 3.0-litrový turbomotor V6, ktorý je kombinovaný s 14.1 kWh batériou, čo je o 30 % viac ako model z minulého roku.

ZDROJ | Porsche

Pozrite siPorsche Mission E Cross Turismo – elektrický crossover oficiálne predstavený

Čo sa týka zrýchlenia, zrýchlenie z 0 na 100 kilometrov na hodinu zvládne Porsche Cayenne E-Hybrid dosiahnuť za 4,7 sekundy. Čo sa týka maximálnej rýchlosti, Porsche vraj zvládne 252 kilometrov za hodinu. Napriek malému dojazdu na čisto-elektrický pohon sa môže hybridný Cayenne pochváliť výkonom až 462 koní.

Výhodou je, že čisto elektrický mód môžete využiť aj pri módoch Sport a Sport Plus. O prevody sa stará 8-rýchlostná automatická prevodovka. Samozrejmosťou je možnosť auto-dobíjania, ktorá využíva motor ako generátor, ktorý dokáže časť energie dobiť späť.

ZDROJ | Porsche

Pozrite siPorsche ukázalo nové Panamera Turbo S E-Hybrid Sport Turismo

Čo sa týka interiérových technológií, Cayenne E-Hybrid bude disponovať tromi digitálnymi displejmi, ktoré sa budú starať o jazdné informácie, navigáciu a novú off-road aplikáciu. Displeje tiež budú zobrazovať spotrebu energie a efektivitu jej využitia.

Čo sa týka finančnej stránky, cena Cayenne E-Hybrid začína na 79 990 dolároch. Tohto exkluzívneho modelu by sme sa mali dočkať už budúci rok. Čo na tohto tátoša poviete?

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

ZdrojPorsche

Komentáre k článku