Populárne detské YouTube kanály budú mať svoju aplikáciu

Už nejaký čas sa mnoho rodičov dožadovalo: „Prosím vás, urobte YouTube bezpečnejším miestom pre naše deti!“ Tento týždeň sa na žiadosti mnohých rodičov a iných používateľov spoločnosť YouTube predstavila s novým produktom určeným práve pre deti. Volá sa Youtube Kids.

YouTube Kids

Obsahuje všetky TV relácie, určené pre mladých divákov. Rodičom poskytuje možnosť, aby pozeranie týchto kanálov obmedzili na požadovanú dobu, aby to dieťa s pozeraním do monitoru počítača nepreháňalo.

Čo by ste povedali napríklad, keby sa vaše deťúrence naučili s Bobom Vláčikom anglickú abecedu?

Aplikácia YouTube Kids je zatiaľ dostupná pre smartfóny a tablety s operačným systémom Android. YouTube Kids má dizajn prívetivý pre detského diváka. Je jednoduchý a obsahuje štyri základné ikony označujúce voľby medzi detskými reláciami, hudbou, učením a objavovaním. Vaše deti si samozrejme môžu prechádzať všetkými kanálmi tvorenými napr. National Geographic Kids, Thomas & Friends, LeVar Burton&#039s Reading Rainbow, alebo show úspešného bábkového divadla Jim Henson Company. Ako ste si všimli, prístupné sú zatiaľ relácie v anglickom jazyku. To však nie je prekážkou, aby ste túto aplikáciu dovolili využívať aj vašim deťom. Z jednoduchého dôvodu – môžu si skvele precvičovať anglický jazyk, ktorý je dnes bežnou vedomosťou už aj medzi mladšími deťmi.

YouTube Kids

PREČÍTAJTE SI: Ponúknite vašim deťom štyri aplikácie, ktoré ich zároveň zabavia, ale aj posunú vpred!

23. februára tohto roku bude aplikácia oficiálne predstavená na Kidscreen Summit 2015 výkonným riaditeľom YouTube Malikom Ducardom. Produktový manažér YouTube Shimrit Ben-Yair povedal pre USA Today, že detské kanály majú na Youtube veľmi široké publikum. Z roka na rok stúpol vysielací čas rodinných a detských YouTube kanálov až o 200 percent. Nie je zatiaľ jasné, ako spoločnosť YouTube bude na tomto novom produkte zarábať. Diskutovalo sa aj o tom, či budú v tejto aplikácii deťom sprístupnené reklamy. Druhou, zrejme lepšou alternatívou by bol tento problém riešiť podobne ako pri platenej aplikácii YouTube Music Key. V Beta verzii je prístupná už od novembra minulého roka a užívateľom umožňuje počúvať hudbu a pozerať videoklipy v najvyššej možnej kvalite a bez reklám.

YouTube Kids

Potešili by ste sa, keby vaše deti majú prístup k takejto aplikácii? Boli by ste radi, keby takáto možnosť existovala aj pre slovenské relácie určené pre deti, resp. relácie by existovali aj v slovenskom jazyku? Akým reláciám by ste sa najviac so svojimi ratolesťami potešili?

Foto: YouTube

Komentáre k článku