Pop.Up Next – v lietajúcom aute má prsty už aj Audi

Airbus minulý rok na autosalóne v Ženeve predstavil lietajúce auto Pop.Up. Na tohtoročnom autosalóne prišla nová verzia tohto konceptu, pričom tentokrát v ňom zanechala rukopis aj automobilka Audi.

https://youtu.be/2LggHhR2kFk

Koncept Pop.Up Next je výsledkom spolupráce spoločností Audi, ItalDesign a Airbus, pričom oproti poslednej verzii do tejto spolupráce pribudlo práve Audi. To sa odrazilo na dizajne a konštrukcii kapsuly, ktorú dokáže prenášať dron.

Pozrite siAston Martin Lagonda Vision Concept – vízia eko luxusu

Interiér a exteriér kapsuly obsahuje jasné znaky automobilky Audi. V interiéri sa nachádza ultra-širokouhlá, 49-palcová obrazovka, vďaka ktorej majú byť cestujúci neustále informovaní o priebehu cesty.

ZDROJ | Audi

Audi sa okrem vylepšeného dizajnu podpísalo aj na nižšej váhe, vďaka ktorej môže teoreticky Pop.Up Next letieť na dlhšiu vzdialenosť. Tak ako pri prvej verzii, aj v tomto prípade ide o plne autonómne vozidlo, ktoré sa do vzduchu môže dostať vďaka pripojiteľnému dronu. Takýmto spôsobom sa cestujúci môžu rýchlo dostať z dopravnej zápchy, prípadne sa dronom môžu rýchlo prepravovať zapožičané kapsuly.

Koncept Pop.Up Next sa na reálny produkt zrejme nepremení tak skoro, no spolupráca s Audi posúva projekt o niečo bližšie k realite.

ZdrojAudi

Komentáre k článku