Ponorte sa do svojich snov s novým ASUS Windows Mixed Reality Headset

Výstava IFA 2017 je v plnom prúde a ASUS si okrem nového notebooku pripravil aj špeciálny VR headset. Privítajte futuristický ASUS Windows Mixed Reality Headset.

https://www.youtube.com/watch?v=ZwxloWy2wTo

Dizajnovo sa headset skutočne vydaril. Po jeho povrchu nájdeme polygónovú 3D úpravu. ASUS Windows Mixed Reality Headset bude fungovať na platforme Windows Mixed Reality, ktorá okrem iného podporuje aj SteamVR obsah, čiže o hry určite núdza nebude.

Z technológií disponuje headset gyroskopom, akcelerometrom, magnetometrom a P-senzorom. Navyše sa dá headset použiť bez potreby inštalácie vonkajších senzorov.

Pozrite siAká bude výstava IFA 2017?

Headset disponuje 3,5 mm jackom a dostanete k nemu 4-metrový napájací kábel. Napája sa cez HDMI 2.0 (displej) a USB 3.0 (dáta).

Headset ponúka 2,89″ displej s rozlíšením 1 440 x 1 440 na oko, čiže 2 880 x 1 440 kombinovane (3K) s jasom 100 nitov. Uhol zobrazovania je 95°. Hmotnosť headsetu je pod 400 gramov, čo z neho robí jeden z najľahších VR headsetov na trhu.

ZDROJ | ASUS

Dostupný by mal byť do konca kalendárneho roku za cenu 449 eur. Cenovo sa ASUS Windows Mixed Reality Headset pohybuje podobne ako konkurencia od Sony.

Za pozvanie a hradenie nákladov spojených s cestou na výstavu IFA 2017 ďakujeme spoločnosti Samsung.

ZdrojASUS

Komentáre k článku