Pomôže blikajúca lampa Lexilight dyslektikom?

ZDROJ | Lexilife

Presné príčiny dyslexie nie sú stále jasné, najnovší výskum ukazuje, že tento stav nastáva, keď má niekto dve dominantné oči na rozdiel od „obyčajných“, kde je, podobne ako napríklad pri rukách, jedno oko dominantnejšie oproti druhému.

Výskum francúzskych fyzikov Alberta Le Flocha a Guya Roparsa ukázal, že zdraví ľudia majú jedno oko dominantné, čo je nevyhnutný predpoklad pre dobré čítanie. Ľudia s dyslexiou majú dominantné obe oči. Súčasne posielajú do mozgu dve rôzne informácie. Práve tento zmätok vytvára zrkadlové obrazy a narušuje jeho čítanie (zamieňajú si „p“ za „b“ a podobne.).

Lampa Lexilight od francúzskej spoločnosti Lexilife umožňuje mozgu spracovať informácie, akoby vychádzala z jediného dominantného oka. Zrkadlové obrazy zmiznú a dyslektik zistí okamžité úľavu pri čítaní.

ZDROJ | Lexilife

Lampa využíva kvalitné LED diódy. Tie dokážu pulzovať nastaviteľnou frekvenciou, čo umožní mozgu spracovávať informácie z dominantného oka. Lexilight je plne regulovateľná, tlačidlá na zadnej strane svietidla menia pulzáciu, čo umožňuje dyslektikom nájsť frekvenciu, ktorá im najlepšie vyhovuje.

Pozrite siOrCam má nové gadgety pre zdravotne znevýhodnených, MyEye 2 dostal nové funkcie

Spoločnosť Lexilife pri vývoji lampy spolupracovala s organizáciami na podporu dyslexie. Vďaka ním otestovalo Lexilight viac než 300 ľudí s dyslexiou. Deväťdesiat percent z nich uviedlo, že to zlepšilo ich čitateľské schopnosti.

ZDROJ | Lexilife

Lampa Lexilight sa dá využiť aj ako obyčajné LED svietidlo, avšak jeho cena 549 eur bude na bežné svietenie zbytočne drahá. Toto nesporne užitočné zariadenie sa dá predobjednať, v prípade nespokojnosti je možné výrobok do 30 dní vrátiť.

ZdrojLexilife

Komentáre k článku