Pomocou navigácie HERE môžete sledovať dopravné zdržania v priamom prenose

ZDROJ | HERE

Napriek tomu, že navigačné systémy sú tu s nami už niekoľko rokov, stále prechádzajú vývojom. Najnovšie umožní navigačná služba HERE sledovať reálnu situáciu v doprave naživo.

S príchodom služby Waze a Google Mapy sa zrevolúčnili navigačné systémy. Okrem toho, že viete, kade máte ísť, viete aj, kde sa nachádza dopravné zdržanie či kde vám zmerajú rýchlosť. Služba HERE integrovala niektoré z týchto funkcií.

ZDROJ | HERE

Pozrite siLG a HERE tvoria novú telematiku pre autonómne autá

Služba HERE Traffic Dashboard je interaktívny nástroj, ktorý zobrazuje mieru zdržania v reálnom čase. Služba bola spustená vo viac ako 180 mestách po celom svete. Z európskych miest v zozname nájdeme napríklad Viedeň, Londýn alebo Moskvu. Bratislavu, Prahu či Budapešť v zoznme zatiaľ nenájdeme.

Podobne ako Google Mapy alebo Waze, aj HERE Traffic Dashboard umožní vodičom sledovať najlepší čas, kedy majú vyraziť na cesty.

ZDROJ | HERE

Pozrite siHERE chce mať najaktuálnejšie dopravné informácie

Na zbieranie dát slúžia GPS signály a tiež viac ako 100 rôznych zdrojov dopravných situácií. Na dobrom fungovaní služby sa podieľajú aj firemní pracovníci, ktorí sledujú situáciu v mestách. Podpora zo strany týchto pracovníkov je zabezpečená po celý deň.

Zozbierané dáta sa následne spracujú cez službu HERE Open Location Platform, ktorá aktualizuje svoje informácie každých 60 sekúnd. Informovanosť vodičov by tak mala byť takmer okamžitá. 

ZDROJ | HERE

Pozrite siO doprave: Waze ostal neprekonaný

Firma HERE nechce iba priniesť ďalšiu funkciu pre svoju navigáciu, ale má za cieľ aj pomôcť prepojiť manažment miest s výrobcami áut či dopravnými inžiniermi, aby pracovali na doprave, z ktorej bude najviac profitovať občan mesta, ktorý by mal jazdiť bez zdržaní a pohodlne. 

Veríme, že sa to firme HERE podarí a že prinesie zaujímavú službu aj do našich miest. Momentálne sa na Slovensku používajú najmä služby Google Mapy a Waze.

Tie dokážu ukazovať reálnu situáciu a zdržanie na ceste aj vďaka zbieraniu dát o pohybe smartfónov na ceste. Výhodou funkcie HERE Traffic Dashboard sú živé animácie a štatistiky dopravných obmedzení podané originálnou formou. Pre praktickú ukážku skúste ich stránku, kde si stačí vybrať mesto a sledovať situáciu.

ZdrojHERE

Komentáre k článku