Polymega – retro konzola, ktorú si viete upravovať

ZDROJ | Polymega1

Retro herné konzoly sú v móde. Po Nintendo Classic Mini či Super Nintendo Entertainment System prichádza Polymega, prvá modulárna konzola na svete.

https://www.youtube.com/watch?v=yHhRP6KOLxE

Lákadlom konzoly je modularita, ktorá umožní si ju upraviť podľa svojich predstáv. Systém podporuje retro cartridge, teda kazety v štýle Nintendo systémov, no konzola podporuje aj diskové verzie hier či doplnky pre hranie v HD kvalite (1 080p).

Konzola využíva hybridný emulátor na hranie starších klasík. Emulátor podporuje hry zo systémov ako NES, SNES, Genesis či TurboGrafx-16.

Súčasťou je aj čítačka diskov, ktorá vám umožní hrať vaše staré hry z PlayStation 1, Sega či Neo Geo. Výhodou je práve kompatibilita s najznámejšími hernými systémami z minulého storočia.

ZDROJ | Polymega

Pozrite siZNAČKY | Nintendo – herný gigant z Japonska zabáva už 127 rokov

Súčasťou balenia bude aj Wireless Bluetooth ovládač, ktorý dizajnovo pripomína Dualshock z PlayStationu, len miesto krúžku, trojuholníku, štvorčeku a X nájdete na ovládači A, B, Y a X. Ak však chcete skutočné retro, do konzoly viete zapojiť aj pôvodné ovládače zo starých konzol. K dispozícii by mali byť tiež verzie ovládačov v dizajne pôvodných konzol.

ZDROJ | Polymega

Polymega ponúka aj prehľadný systém a katalóg hier, ktorý pripomína streamingové služby ako Netflix či Spotify. Systém umožní si vytvárať playlisty obľúbených hier, hodnotiť ich či archivovať vašu zbierku digitálne.

Aby toho nebolo málo, konzola podporuje aj streaming gameplayu a videí na Facebook, Twitter, YouTube a samozrejme Twitch.

ZDROJ | Polymega

Pozrite siNeo Geo Mini – vychutnajte si čaro retro automatu v miniatúrnej podobe

Čo sa týka ceny, základný balíček s ovládačom sa bude predávať za cenu 249 dolárov. Doplnkové moduly s podporou pre jednotlivé konzoly by sa mali predávať po 59 dolárov.

Čo sa týka predaja, Polymega naďalej pracuje na výrobe a k predpredaju by malo dôjsť už čoskoro. Musíme však uznať, že tento projekt vyzerá skutočne perfektne a pre milovníkov retra bude konzola Polymega povinnosťou.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

ZdrojPolymega

Komentáre k článku