Polk Assist – reproduktor s Google Assistant zameraný na hudbu

Americká spoločnosť Polk Audio na trh prináša reproduktor Polk Assist. Ten integruje hlasového asistenta Google Assistant a zároveň sa snaží ponúknuť aj kvalitný zvukový prejav.

Amazon bol prvým výrobcom, ktorý začal agresívne presadzovať svoje inteligentné reproduktory do domácnosti. Jeho hlavnou doménou je obrovský internetový obchod, v ktorom spoločnosť svoje produkty ponúkala, často za výhodnejšie ceny ako konkurencia. I preto sa na trhu nachádza výrazne viac reproduktorov s hlasovým asistentom Amazon Alexa. Podľa predpovedí sa ale tento trend postupne mení.

ZDROJ | eMarketer

Výrobca audio zariadení Polk Audio teraz predstavil svoj prvý reproduktor s podporou inteligentného asistenta od Google a Chromecastom. Polk Audio chce ale okrem toho zaujať aj zvukovým prejavom, čím sa od bežných pomocníkov do domácnosti odlišuje.

Kde si ale spoločnosť veľmi záležať nedala je dizajn. Ten pôsobí na dnešné pomery staromódne a návrhári sa mohli radšej inšpirovať konkurenciou. Konštrukcia je, aspoň podľa obrázkov, tvorená z plastu, na hornej strane sú umiestnené ovládacie prvky.

ZDROJ | Polk

 

Vnútri sa nachádza jeden 1-palcový výškový reproduktor a jeden 3,5-palcový basový driver. Neočakáva sa, že pôjde o plnohodnotnú náhradu napríklad za Google Home Max (ktorý je ale omnoho väčší), zahraničné média ho prirovnávajú skôr ku JBL Link sérii. Na to, aby Polk Assist fungoval musí byť pripojený ku elektrickému zdroju, používateľ sa ku reproduktoru môže pripojiť vďaka smartfónu a Bluetooth. Novinke nechýba ani Wi-Fi modul, môže preto fungovať i bez pripojeného zariadenia.

ZDROJ | Polk

Zaujímavou vlastnosťou je aj vstavaná technológia System-on-Module, ktorá má zabezpečiť časté aktualizácie pochádzajúce priamo od Google.

Polk Assist sa začne predávať v Spojených štátoch amerických v júni za cenu 199 dolárov. Nepôjde o najlacnejší inteligentný reproduktor do domácnosti, no ak bude zvuková stránka skutočne taká, ako ju výrobca prezentuje, cena sa bude dať odôvodniť ľahšie.

ZdrojAndroid Police

Komentáre k článku